(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Главный офис: г. Киев,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Вс: выходной.
Найприкольніше в мега знахідці не вартість, а дорога якою ви йшли до неї.

 Український копач та копач англійський - зовсім різні люди. Історія трапилася у лютому 2023 року з англійським копачем Кріс Улліотт, на полі в районі Райдейл, Північний Йоркшир. За описом таблоїда ВВС, Кріс захопився приладовим пошуком у 2020 році під час карантину. Виходив на коп щодня, аби не сидіти вдома. Пройшов шлях від "дешевого приладу для новачків за 200 фунтів" до "інструменту найвищого класу вартістю близько 2000 фунтів стерлінгів". Кріс упевнений, приладовий пошук стає дедалі популярнішим.

 
За хвилину до успіху, розповідає Кріс... Я обійшов це поле і нічого не знайшов, як раптом детектор щось вловив. Що б це не було, воно було досить глибоким. Я почав копати. Багато хто б здався, але, оскільки я не знайшов нічого іншого, я вирішив, що не зупинюся на цьому. Хотів дізнатися, що це таке.
 
Я викопав приблизно 2 фути (60 см) і побачив верхній край того, що спочатку прийняв за іржаве відро. Я міг бачити на ньому ці маленькі зашморги, які все ще рухалися. Я подумав, що якщо вони все ще рухаються, цей об'єкт, можливо, у кращому разі вікторіанський.
 
Він згадує, що розлючені розкопки пана Улліотта викликали інтерес у інших любителів, які швидко зібралися навколо нього. "Там були люди, які були набагато досвідченіші за мене", — сказав він. Вони сказали мені, що, на їхню думку, це схоже на англосаксонську...
 
Так і сталося. Виявлений артефакт виявився підвісною чашею із мідного сплаву. Знахідка датована англосаксонським періодом (410-1066 рр. н.е.). Продана 5 вересня 2023 на аукціоні Timeline за 36 400 фунтів стерлінгів. Кошти розділили між собою копач та власник поля.
 
Улліотт, професійний фотограф, має намір використати свою частку доходів від продажу, щоб купити нову камеру та побалувати родину.
 
Хороша історія зі щасливим кінцем. Але є кілька моментів, які варто обговорити.
 
1. Нормальний такий собі Йоркшир Північний, якщо там у лютому вже (чи ще?) можна копати. Поблукати з металошукачем взимку це так аристократично. Справжня мрія.
 
2. Шкода в статті BBC не промайнули моделі тих самих "приладу для новачків" та "інструменту вищого класу". Може там все за класикою, стартанув з Асі, піднявся до Деусу. А може й ні. У будь-якому випадку, я вважаю, що "приладів для новачків" немає. І "інструментів вищого класу" теж. Тим паче за 2000 фунтів.
 
3. Він значить обійшов усе поле і нічого не знайшов, і раптом детектор щось уловив... А може, треба було відразу вмикати прилад, а не ходити даремно? Жарт, але щоб зрозуміти весь зміст кількох слів "обійшов усе поле і нічого не знайшов", це треба бути в темі. Обиватель уявить, як він пройшовся легким кроком, насолоджуючись співом птахів, у гарному настрої, і на піку радості десь із глибин землі лунає тихий-притихий сигнал, дзвінок із стародавнього минулого... Так, приблизно так і було. Тяжкі кроки під порожню какофонію металошукача. З думками, нафіга я сюди приперся, знову жменя шмурдяка і даремно витрачені бензин і час.
 
4. Відро на глибині 60 см. Скажімо відразу, його можна "вловити", і не обов'язково раптом, а цілком нормально – будь-яким металошукачем з котушкою від 9 дюймів. Потрібно тільки дійти до місця, де цей артефакт розташувався. Мідний сплав та його розмір гарантують приємний сигнал.
 
5. Він "розлючено" копав яму глибиною 60 см? Він чим копав? Викруткою? Дитячим совком? До речі, це не жарт. Зустріти закордонного копача з викруткою (і більше ніякого іншого інструменту для копання), це нормально.
 
6. Що схоже на нас, то це "вболівальники". Варто зависнути над ямою хвилин на 15, і всі, хто були на полі (знайомі і ні), по спіралі потягнуться до вас. І експертні думки будуть такими ж – "ні, це звичайна хуторщина", "однозначно царі, князями не пахне", "ти дивися на патину, мінімум скіфи", "на 50% Рим".
 
7. Це був копацький джекпот. Вирішив Кріс його витратити на новий фотоапарат та побалувати родину, немає питань. Нехай хоч у карти програє, його право. Ми у світі металошукачів багато-багато років, і відкриємо один секрет... Найприкольніше в мега знахідці не вартість, а дорога якою ви йшли до неї.




 


поделиться


Теги статьи

Отзывы
Отзывы отсутствуют

Оставить свой отзыв
Оставить свой отзыв об этом статье

`
* Антиспам
введите слово lopata


    Рекомендуемые статьи

      Для кого-то пляж это только зона отдыха, а для некоторых это площадка для хобби и неиссякаемый источник ценных находок, поскольку туристы не устают терять свои вещи, и в течение сезона на пляжах скапливается огромное количество всевозможных предметов, в том числе ювелирные украшения. Однако прежде чем начать пляжный поиск, стоит его спланировать.

       Работа с металлоискателем в зимний период задача не из легких. Для достижения хорошего результата в копе в этот период, одного энтузиазма недостаточно, нужно освоить технику проведения поисковых работ в зимний период с соблюдением некоторых правил и подобрать соответствующее снаряжение.

       За всю историю кладоискательства поисковиками было найдено немало интересных и ценных находок: редких монет, сказочно дорогих кладов, редчайших исторических реликвий. Однако каждый раз наряду с ценностями им приходится выкапывать не столь выдающиеся объекты, а иногда вид этих находок вызывает недоумение и даже страх.

      Разрабатывать свою собственную тактику поиска каждый поисковик старается индивидуально, но с учетом опыта коллег и прислушиваясь к советам бывалых кладоискателей. Как известно, именно системный и хорошо продуманный поиск дает наилучшие результаты. По этому, чтобы грамотно подготовиться к копу лучше всего разбить план подготовки на этапы и на каждом уровне провести все необходимые действия.

       

      Бывают дни, когда целенаправленный поиск можно заменить обычной прогуллкой с металлоискателем в произвольном направлении. Порой такая смена тактики просто необходима, она позволяет расслабиться на некоторое время, поднять настроение и улучшить свои навыки. Но даже в таком прогулочном темпе можно получить максимум отдачи, если правильно распорядиться возможностями своего металлоискателя.

      Ежегодно перед кладоискателями возникает дилемма – копать или не копать с зимнюю погоду. Как известно минусовая температура окружающей среды не вполне благоприятно сказывается на работе любой техники и многие производители не рекомендуют использовать металлоискатели, когда за окном ниже нуля. Однако, зная как правильно пользоваться поисковой техникой можно немного обойти эти правила и продолжить заниматься своим любимым делом даже в зимнюю погоду. Конечно, речь идет не о 20-градусных морозах, а о небольшом понижении температуры до минус 5-7С.

      Безусловно, имея в своем арсенале хороший металлоискатель, каждый хочет опробовать его в самых разных условиях, тем более что мест для кладоискательства великое множество. Однако с наступлением сильных холодов не каждый поисковик выдерживает поиск на открытом воздухе, да и поисковая техника не очень любит температурных перепадов, если конечно это не всепогодный дорогой детектор, которые не боится ни крутых морозов, ни изнуряющей жары. Поэтому в холодное время года большинство кладоискателей старается найти места с более комфортными условиями, такие как заброшенные деревни. Основной объект поиска в таком месте – это старый чердак, который во времена обитания людей был заполнен до отказа разными старинными вещами.

      Основная функция металлодетектора заключается в распознавании металлических предметов, причем любых. Для этого используется стандартный режим «Все металлы», при котором прибор реагирует на любой предмет, содержащий металл. Это удобно и полезно для нахождения крупных объектов, таких как различные коммуникации или военные реликвии, но главная цель кладоискательства в нахождении ценных предметов, которые могут стать объектом коллекционирования или средством получения прибыли, и это в основном это небольшие цели из благородных металлов, которые достаточно сложно распознать.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Главный офис: г. Киев,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Вс: выходной.
Специализированный магазин металлоискателей ЛОПАТА. Автор: Ярослав Колесников. При использовании материалов сайта указывайте источник.Украина, Киев, 2006-2024.