Пошук військових реліквій – заняття не для слабонервних, тому що крім захоплюючого інтересу від історичних відкриттів це хобі може принести деякі неприємності як снаряди, що не розірвалися. На жаль така небезпечна ситуація може статися з кожним шукачем скарбів, оскільки на території нашої країни бойові дії відбувалися повсюдно і натрапити на міну чи бомбу можна як у лісі чи в полі, так і неподалік від покинутого села і навіть у своєму городі. Однак знаючи як діяти в подібних обставинах пошуковику нічого не загрожує, але краще заздалегідь прокрутити цю ситуацію в думці перед походом з металошукачем, щоб не розгубиться в потрібний момент.
Насамперед, не треба панікувати, якщо підозрілий предмет виявлено, найкраще в цій ситуації його не чіпати. У жодному разі не потрібно його витягати із землі і переносити в безпечне місце, поки він перебуває в спокої, нікому нічого не загрожує, і тим більше небезпечно розводити поблизу багаття. Друга дія – чітко позначити та зафіксувати координати небезпечного предмета. Це можна зробити за допомогою навігатора або смартфона із навігаційною системою, також можна сфотографувати об'єкт, щоб відправити його зображення до спеціальної служби. Якщо немає навігатора, потрібно постаратися якомога точніше описати орієнтири місцевості і самого предмета, а щоб не втратити точне місце розташування, акуратно встановити гілку від дерева, не торкаючись боєприпасу.
Далі потрібно повідомити про виявлення вибухонебезпечного предмета в поліцію чи службу порятунку, заздалегідь внісши потрібний номер у телефон чи смартфон. Якщо сигнал мобільного зв'язку погано ловитися або повністю відсутній, потрібно відійти на відстань, але по можливості не сильно віддалятися від місця події. Після повідомлення спеціальним службам про знахідку потрібно повернутися на колишнє місце та дочекатися рятувальників, які розмінуватимуть предмет, з метою точної вказівки місцезнаходження. Якщо під час очікування до місця знахідки наближатимуться люди, їх потрібно попередити про небезпеку та направити назад. Після прибуття саперів потрібно показати, де знаходиться об'єкт, і на цьому місія свідка події буде завершена.
Незважаючи на небезпеку при розшуку військових артефактів шукачі скарбів дуже люблять цей вид пошуку, адже таким чином можна вивчати історію рідного краю, пізнавати еволюцію військової справи і зброї, і навіть робити історичні відкриття. Для такого роду заняття не потрібні дорогі надчутливі прилади, достатньо мати у своєму арсеналі добротний універсальний металошукач, який легко виявить великі залізні предмети, приховані під землею. Котушку краще вибирати великого розміру, тому що з нею можна побачити глибше. Існує безліч колекціонерів, які спеціалізуються на військових реліквіях, але найчастіше ними стають шукачі скарбів.
За всю історію пошуків скарбів було знайдено чимало цікавих і цінних знахідок: рідкісних монет, казково дорогих скарбів, рідкісних історичних реліквій. Однак щоразу поряд із цінностями їм доводиться викопувати не такі видатні об'єкти, а іноді вигляд цих знахідок викликає подив і навіть страх.