Найголовніше у справі пошуку скарбів – це гарне оснащення, а щодо скарбів, що залягають на великій глибині, то без спеціалізованого обладнання тут ніяк обійтися. До таких приладів відносяться металошукачі глибинного типу, які можуть виявляти металеві предмети на відстані до шести метрів від землі. Це професійна техніка, яка потребує певних навичок у роботі. Часто такі прилади використовуються у геології чи будівництві.
Більшість ґрунтових металодетекторів не підходять для пошуку на великій глибині, тому що працюють зовсім за іншим принципом. Глибинні апарати спочатку налаштовані пошук предметів, які мають великі розміри. Такі детектори легко справляються з пошуком великих об'єктів як у рівній місцевості, і на ділянках з перепадами рівнів грунту. Особливо це актуально при пошуку військових артефактів, оскільки вони залягають здебільшого у старих окопах, бліндажах та траншеях.
На відміну від стандартних ґрунтових металошукачів глибинні прилади мають ряд функціональних переваг, а саме здатність налаштовувати пороговий сигнал, працювати на кількох частотах одночасно, мати дуже швидкий відгук та можливість налаштовуватись на певний тип ґрунту.
«Глибинники» використовують технологію RF – принцип індукційного балансу з рознесеними котушками. Розміри котушок досить великі, тому вони переважно націлені на сейфи, скрині, втрачену техніку, а до дрібних об'єктів нечутливі.
Існує два види глибинних металошукачів: рамкові та приймачі-передавачі на штанзі. Перші відрізняються гарним захопленням, що дозволяє швидко досліджувати великі ділянки, проте такі прилади погано справляються з визначенням центру знайденого предмета. Приймачі-передавачі навпаки віддають перевагу більш вузьким зонам сканування, але більш точні у визначенні розташування мети. З таким детектором краще обстежити лісисті території, ділянки з високою травою або очеретами.
Лідером серед глибинних приладів, що використовуються для пошуку скарбів, вважається рамковий металодетектор Whites TM 808, що став легендою у шукачів скарбів. Це спеціалізований апарат нового покоління, здатний знаходити предмети та порожнечі на глибині до шести метрів. Працювати з приладом можна не тільки у статичному, але й динамічному режимі пошуку всіх металів. Найчастіше Whites TM 808 використовується копачами, що спеціалізуються на військовій тематиці, метою яких є зброя, каски, техніка та армійська атрибутика.
Більш важкий за вагою глибинний металошукач Fisher Gemini-3 за своїми функціональними якостями анітрохи не поступається побратимові. До його переваг можна віднести надзвичайну компактність - прилад легко складається в невелику валізку і його дуже зручно перевозити. Прилад може працювати в декількох режимах, а також знаходити не тільки стаціонарні предмети, а й протягнуті. Крім того, Fisher Gemini-3 має можливість проводити трасування, що робить роботу з металошукачем більш ефективним на великих територіях.
Важливим моментом у характеристиці глибинних металошукачів є заряд акумулятора. Потрібно пам'ятати, що чим більший розмір котушки, тим більше прилад споживає енергії, тому завжди на коп потрібно брати з собою додатковий комплект зарядки. Також потрібно стежити, щоб заряд детектора був не менше 70%, так як це негативно позначатиметься на якості пошуку та глибині виявлення.
На ринку зустрічаються також універсальні глибинні детектори, в комплектацію яких входять спеціальні котушки, здатні збільшувати глибину пошуку, тоді як зі стандартними котушками ці прилади поводяться як звичайні металошукачі. Кожна модель «глибинника» має свої персональні відмінності, наприклад, велика кількість типів металів, що розпізнаються, або полегшена вага. У будь-якому випадку варто вибирати глибинний детектор виходячи з умов та типу місцевості, на якому будуть здійснюватися пошуки.