У цій статті ми хочемо розповісти про пошук з металошукачем у нічний час. Комусь ця витівка здасться дурістю, навіщо копати вночі, якщо можна вдень. Але через різні обставини деякі шукачі скарбів копають і вночі. Комусь банально не вистачає часу на денний пошук, хтось хоче екстриму та гострих відчуттів. Ще однією причиною нічного копа, може бути небажання привертати увагу оточуючих, наприклад при пошуку біля доріг, населених пунктів тощо.
Якщо Ви все ж таки зважилися на таку екстремальну прогулянку з металошукачем вночі, раджу їхати на знайоме Вам місце, якщо місце не знайоме, не буде зайвим обстежити його (до настання темряви) на наявність каменів, колод, ям або інших предметів через які в темряві можна травмуватись. Важливо також враховувати психологічний аспект, який би Ви не були смілива людина, запевняю Вас, звуки нічного лісу Вам не сподобаються. Тим більше, почуття самозбереження змусить Вас постійно оглядатися, відволікаючи від процесу. Тому раджу їздити із напарником.
Крім металошукача та лопати Вам знадобиться гарний ліхтарик , для зручності застосовуйте налобний, краще якщо у Вас у кишені буде запасний комплект батарей. Деякі шукачі скарбів кріплять ліхтарик на штангу металошукача (щоб промінь світла падав на котушку). У місячні ночі ліхтарик можна не використовувати зовсім або включати тільки коли викопуєте сигнал. Дуже корисним у нічному копі буде ручний пінпоінтер , так як у темряві не просто знайти знахідку в грудці землі.
Одяг слід підбирати індивідуально, виходячи від погодних умов за вікном. При цьому, потрібно враховувати, що навесні та восени ночі дуже холодні. Взуття потрібно одягати високе та міцне, інакше є ризик бути укушеним змією, яку складно буде помітити вночі у траві чи листі. У лісах та полях їх вистачає! Використання рукавички може вберегти Вас від випадкових порізів склом або про гострі краї заліза, на жаль такого сміття в нашій землі дуже багато, а помітити його вночі буде не просто, іноді навіть у світлі ліхтарика.
Найкраще використовувати навушники зрушуючи з одного вуха, щоб чути, що відбувається навколо Вас. Напад дикої тварини мало ймовірний, але таку можливість не можна виключати зовсім. Вони можуть бути особливо небезпечні під час весняного загострення сказу та період виведення потомства. І якщо зустріти вовка Вам навряд чи вдасться, то лисиць і диких свиней розлучилося достатньо.
Бережіть себе, адже здоров'я коштує дорожче за будь-яку, навіть найцікавішу і найдорожчу знахідку.