Пошукові котушки типу DD застосовуються шукачами скарбів для пошуку на високомінералізованих грунтах і найчастіше використовуються для пошуку золота. DD-котушки хороші для великих обсягів складного сканованого ґрунту. Вони бувають двох типів – круглої форми та у вигляді еліпса. У чому ж різниця і який тип кращий? Це можна розібрати на прикладі двох невеликих котушок – круглої «снайперки» розміром шість дюймів і еліпсовидної котушки.
За своїм принципом дії ці дві котушки досить схожі, однак, котушка у вигляді еліпса більш чутлива і пробиває глибше, тому врожай знахідок буде вище. Завдяки вужчій формі, еліпсоподібною котушкою простіше шукати у важкодоступних місцях: у кущах, високій траві, між перешкодами. Крім того, вона легша за вагою круглої котушки, хоч і більше за розміром. З недоліків можна відзначити погану вологоперенесення котушки, що позначається на пошуку в умовах вологої трави. Зменшити вплив вологи можна посиливши герметичність котушки по краях.
«Снайперка» круглої форми має неперевершені якості на сильнозасмічених ділянках. Вона дозволяє відшукувати нові знахідки в місцях, де вже побували інші шукачі скарбів. Однак у порівнянні з еліпсоподібною котушкою «снайперка» втрачає в глибині пошуку і бачить цілі лише на близькій відстані. Їй більше підійде поверхневий пошук та дослідження вже розкопаних ямок. Щодо експлуатації, то з круглою котушкою менше проблем при складанні. Еліпсоподібну котушку складніше встановити, тому досвідчені пошукові системи при заміні котушок радять знімати її разом із нижньою штангою.
Звичайно, кожен шукач скарбів сам для себе вирішує яку котушку вибрати для конкретних умов, але для пошукачів-початківців додаткова інформація не завадить. Для засмічених ділянок з великою кількістю перешкод, сухою травою, камінням, краще використовувати еліпсоподібну DD-катушку, а якщо планується ще раз обстежити вибите місце, то краще взяти «снайперку». Але все ж таки бажано мати у своєму арсеналі кілька різних котушок, адже умови пошуку різноманітні і цілі теж можуть змінюватися.