Більшість універсальних грунтових металошукачів добре справляються пошуком монет і реліквій на глибині від 30 до 70 сантиметрів, але якщо є необхідність досліджувати велику глибину, то без спеціалізованого приладу ніяк не обійтися. Наприклад, є достовірна інформація про конкретне місце розташування скарбу, для перевірки цього потрібно скористатися металодетектором, здатним визначати великі знахідки на глибині трьох, а то й більше метрів. Справжній «глибинник» – прилад досить специфічний і потребує певних навичок у роботі. Щоб скласти уявлення про роботу глибинного металошукача, треба розуміти, що він заточений на пошук великих предметів, що глибоко лежать, і не розрахований на дріб'язок. Це обладнання часто використовується в галузі геології, а також у промисловості для виявлення комунальних систем, трубопроводів та кабелів.
За функціональністю «глибинники» перевершують інші моделі пошукових пристроїв, в них часто буває передбачена робота на різних частотах, налаштування звукового порогу, швидкий відгук від цілей, а також налаштування на різний тип ґрунту. У більшості глибинних металошукачів відсутній дискримінатор, що іноді збентежує шукачі скарбів, оскільки немає можливості відрізнити чорні метали від кольорових. Але якщо згадати основну функцію цих приладів – цілеспрямоване виявлення, то стає очевидним, що поділ сигналів не потрібний, оскільки більшість великих скарбів зберігаються в скринях, або глечиках. Дуже часто глибинні детектори застосовуються у пошуку військових артефактів, а вони в основному складаються із заліза.
Серед недорогих моделей глибинних металошукачів можна відзначити White's TM808, що став легендою серед досвідчених шукачів скарбів. Прилад дозволяє знаходити великі скарби на глибині до чотирьох метрів. Спочатку він розроблявся в промислових цілях, але згодом набув великої популярності у шукачів скарбів.
Металошукач досить важкий та важить майже три кілограми, що може стати незвичним для новачків, але до цього можна звикнути. Прилад працює на одній частоті 12,5 кГц та використовує технологію Blue Maxx Technology Antennas. У металодетекторі передбачено лише одну програму, що значно спрощує налаштування. Можна зробити регулювання рівня чутливості, балансу грунту, пороговий сигнал. Завдяки автонастроюванню порогового тону White's TM808 дозволяє досліджувати великі ділянки в прискореному режимі. Єдине місце, де його робота не буде настільки ефективною, це сирі та заболочені місця, оскільки прилад використовує низькі частоти для пошуку.
Ще один популярний глибинний металошукач – Fisher Gemini 3. Незважаючи на свою незвичайну конструкцію, прилад дуже компактний і легкий у використанні. Металошукач працює в декількох режимах і дозволяє виявляти не тільки локальні об'єкти, а й протяжні.
Такий ефективний прилад насамперед застосовується у геології та будівництві, оскільки глибина пошуку сягає шести метрів. Fisher Gemini 3 чудово справляється з великими територіями і може проводити трасування. Варто зауважити, що на глибину пошуку може вплинути високомінералізований ґрунт, але при правильному налаштуванні детектора на ґрунт це можна легко подолати.
Крім спеціалізованих глибинних металодетекторів, виробники пошукової техніки випускають насадки для пошуку на великій глибині, що перетворюють звичайний ґрунтовий детектор на глибинний. Так, наприклад, металошукач Garrett GTI 2500 з додатковою насадкою здатний виявляти об'єкти на глибині до трьох метрів, що значно здешевлює обладнання. Яку використовувати пошукову техніку шукачі скарбів вирішують самі, але потрібно завжди пам'ятати, що гарне оснащення - це перший крок до успіху.