Практично кожна пошукова система стикалася з проблемою раптового «зникнення» сигналу мети, особливо це стосується пошуку монет. Часто виникає ситуація, коли після тривалого часу металодетектор видає чіткий і однозначний сигнал, а монітор відображає переконливу інформацію, і це означає, що пошуки увінчалися успіхом і під котушкою знаходиться жадана монета. Але після того, як ви зупиняєтеся і намагаєтеся відкопати монету, при повторному скануванні сигнал зникає, начебто на цьому місці немає нічого цікавого.
Існує кілька типових ситуацій, що викликають таку поведінку детектора. Насамперед сигнал можуть «перебити» залізні предмети, що знаходяться в безпосередній близькості від знахідки. Якщо металошукач налаштований на виключення залізних об'єктів, то при перекритті звуковий сигнал просто не видаватиметься. При викопуванні їх взаємне розташування може змінитися, наприклад невеликий залізний предмет може виявитися над монетою, що стала на ребро, або викопана монета разом з грудкою землі виявиться прямо над великою «залізякою». У цих ситуаціях не варто нервувати і поспішати, а обережно спробувати перемістити земляну грудку або підняти її над землею.
Наступний стандартний випадок, це коли при викопуванні монета стала на ребро, причому монета може залишатися в поглибленні, так і бути викопаною. І тут немає сигналу як над ямою, і над викопаною землею. Спочатку потрібно розібратися з викопаною грудкою землі і акуратно її розпушити, можна це зробити чоботом, але не лопатою, тому що монету можна пошкодити. Якщо у викопаній землі її немає, то монета залишилася в ямі. Потрібно обережно пошкребти по стінках поглиблення та спробувати зачепити та перевернути її.
Ще одна типова ситуація може статися в умовах або дуже вологої або дуже сухої погоди. Працюючи в умовах мокрого ґрунту, монета може прилипнути до лопати і шукач скарбів цього просто не помітить. Це досить часто відбувається, коли земля сильно зволожена, наприклад, після танення снігу чи сильних дощів. Щоб уникнути таких ситуацій, краще почекати, коли земля трохи просохне, а потім висуватиметься на пошуки. Коли стоїть спека і ґрунт сильно пересушений, то в ньому виникають тріщини, в які може зісковзнути викопана монета. монету, Що Встала на ребро, буде складно знову виявити і доведеться ретельно дослідити прилеглу ділянку.
Варто завжди пам'ятати, що чим старша і давніша монета, тим вона тонша, а екземпляри XIV-XVI століть є тонкими довгастими виливками. Найкращий сигнал випромінюють монети, що лежать плазом у нерозтривоженій землі. За довгий час навколо монети утворюється якийсь ореол, який і випромінює сильний рівний сигнал, що уловлюється металошукачем. Але як тільки потурбувати навколишній монету ґрунт сигнал одразу погіршується. На відміну від монет, інші схожі предмети з кольорового металу, такі як гудзики, утримують більш стабільний сигнал детектора. У будь-якому випадку, якщо ви зловили гучний і потужний сигнал, потрібно поставитися до нього уважно, інакше можна упустити цікаві знахідки.