З приходом осені у шукачів скарбів відкривається багато додаткових можливостей пошуку, проте разом з цим приходять холоди і сира вітряна погода. Більшість металошукачів не люблять дощ і підвищену вологість, а тому в таких умовах доводиться поводитися з технікою дуже делікатно, тобто захищати від води, а в разі намокання тривалий час просушувати. Якщо цього не зробити, то металошукач просто вийде з ладу, і чи невідомо працюватиме далі. Хоча моделі провідних виробників, таких як Garrett або Minelab, досить легко переносять вогкість і після сушіння працюють, як ні в чому не бувало.
Найбільше пощастило у цьому плані власникам так званих металошукачів-амфібій, з якими можна занурюватись під воду на невелику глибину. Всі деталі таких приладів мають влагозахищені властивості, роз'єми, що з'єднують деталі детектора, забезпечені спеціальними прокладками для герметичності. Такі металодетектори не бояться ні дощу, ні вітру, ні пилу, здатні працювати в будь-яку погоду, а бруд і вогкість для них байдуже. Крім того, в комплекті з цими металошукачами часто продаються герметичні навушники, що теж важливо у вологу погоду.
Найбільш популярною та доступною за ціною моделлю серед детекторів-амфібій вважається
металошукач Garrett AT Pro . Це справжній подарунок пристрасним фанатам шукання скарбів, які не можуть всидіти вдома і заради свого улюбленого хобі готові мчати в поля в будь-яку пору року і в будь-яку погоду. Крім надійних захисних характеристик цей прилад має незвичайні можливості для пошуку. Висока частота, хороша чутливість і потужна DD-котушка дозволяють виявляти дрібні цілі, а правильно налаштований дискримінатор легко відрізнити цінні кольорові метали від непотрібного заліза.
Дорогіший, але з більшими можливостями металошукач для суворих умов пропонує компанія Minelab. Абсолютно герметичний
Minelab CTX 3030 створений за останнім словом пошукової техніки. Тут є все: і великий інформативний екран, і багаточастотні технології, і бездротовий зв'язок, і GPS-навігація, і багато різних функцій і опцій, що покращують якість пошуку. Це абсолютно самодостатній пристрій, до якого не треба додавати інші гаджети. Він сам знайде дорогу, запам'ятає пройдений маршрут, збереже всі налаштування та місця знайдених скарбів.
Існують моделі, частково захищені від попадання вологи, наприклад
Garrett EuroACE . У нього герметична лише нижня частина, а блок керування доведеться захищати додатково. Деякі шукачі скарбів самі майструють чохли для запобігання цих важливих деталей металодетектора, виготовляючи їх з пакетів, харчової плівки і скотчу. Екран також можна вберегти від вогкості, обмотавши плівкою, але це захистить лише від невеликого дощу. Найкраще купити спеціальний захист – каплезащитний чохол, який легко знімається та одягається.
Про себе теж потрібно подбати, дощовик і зручне взуття, що не промокається, потрібні в будь-якому випадку, навіть якщо пошук проводитися в суху погоду, адже восени погода може зіпсуватися в будь-яку хвилину. Якщо починається гроза, залишатися в полі стає небезпечно, це варто пам'ятати. І все ж таки приємно після цілого дня, проведеного в пошуках в умовах вогкої осінньої погоди, повернутися в теплий сухий будинок з гарним урожаєм знахідок. Потім довго перебирати їх, дбайливо очищати від бруду і відчувати наступний похід, не зважаючи на погоду.