(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.

Металошукачі

Для чого використовують міношукач: особливості та принцип роботи обладнання

Міношукачем називають спеціалізоване обладнання, яке здатне знаходити міни, а також різні вибухові пристрої у воді, ґрунті та інших субстратах. Сфера застосування приладів є досить широкою: їх використовують для гуманітарного розмінування території, у процесі виконання рятувальних операцій, у геологічних розкопках, а також археологічних дослідженнях. Ці прилади стали незамінними помічниками багатьох спеціалістів. 

Зміст:

  1. Як працюють міношукачі
  2. Різновиди міношукачів
  3. Де можна використовувати міношукачі
  4. Як правильно вибрати міношукач
  5. Популярні моделі міношукачів в інтернет-магазині Lopata
  6. Часті питання про купівлю міношукача

Вперше міношукачі стали застосовуватися за часів Першої світової війни, вони допомагали військовим швидко та ефективно знаходити та знешкоджувати вибухові пристрої. Створив перший прилад інженер Герберт Томас Террі, його розробки стали основою виробництва сучасних металошукачів. У 20-х х роках минулого століття прилад був модернізований, його почали використовувати для пошуку металевих предметів. 

Під час війни обладнання стало дуже популярним, оскільки широко використовувалося для розмінування полів, водойм, лісів та міської місцевості. У 50-х роках виробники розробили безконтактні пристрої, принцип роботи яких був заснований на дії радіохвиль та інфрачервоних променів. Через 20 років світ побачив нові прилади, які могли шукати вибухові пристрої, створені за допомогою хімічних речовин. 

Зараз пошук мін здійснюється із застосуванням сучасних приладів, за допомогою яких можна виявити вибухові пристрої з різними технічними характеристиками. 

Як працюють міношукачі

Міни та різні вибухові пристрої відображають сигнал, який уловлює міношукач. Сигнал може бути інфрачервоним, електромагнітним чи акустичним. Складається детектор із датчиків, приймачів та обробників сигналів. Ці комплектуючі здатні виявляти вихідний сигнал, обробляти його та відображати відомості про знахідку на екрані шукача, передаючи звуковий сигнал до навушників. 

До важливих елементів обладнання можна віднести електромагнітну котушку. Саме вона здатна вловлювати імпульс, що походить від об'єкта, і передавати його в блок управління. Під час роботи детектора електричний струм проходить через датчик, який створює електромагнітне поле, яке, у свою чергу, поширюється на ґрунт та металеві предмети, що залягають у ньому. Метал, закопаний у ґрунті, реагує на магнітне поле, яке створюється котушкою детектора. В результаті електричний струм починає змінюватись і передає відповідний сигнал на датчик та блок управління. 

Імпульс може мати різну потужність, яка залежить від типу знайденого металу, його розміру та глибини. Об'єкти великого розміру здатні давати більший відгук, ніж дрібні предмети. 

Різновиди міношукачів

MINEX 4.610 | Institut Dr. Foerster GmbH und Co. KG

Сучасні міношукачі виробляються різних видів. У продажу можна зустріти:

  • металодетекторні моделі. Прилади є детекторами, які здатні виявляти різні металеві предмети глибоко в землі або на поверхні. Принцип роботи обладнання ґрунтується на змінному електромагнітному полі, яке генерується котушкою шукача. Якщо у ґрунті захований металевий об'єкт, він діє на датчик, який подає імпульс на блок керування приладу у вигляді звукового або вібросигналу. Ці міношукачі прості в експлуатації, можуть похвалитися доступною ціною, високою чутливістю до різних металів;
  • нелінійні прилади. Дане обладнання працює на основі нелінійних джерел радіохвиль. Принцип роботи заснований на генеруванні радіохвиль різної частоти, аналізі та передачі даних на блок управління. Нелінійні прилади здатні виявляти міни та вибухові пристрої в неметалевому корпусі, вони відображають сигнал від електронних складових, які розташовані всередині об'єктів. Такі міношукачі вважаються універсальними і відрізняються більшою ефективністю, на відміну від інших пристроїв.;
  • багатосенсорні детектори. У пристроях використовують кілька технологій виявлення мін: нелінійні, радарні та інші механізми. Такі детектори здатні точно визначити вибухові пристрої, незалежно від їхнього вигляду, розміру та матеріалу конструкції. Перевагами багатосенсорних приладів є висока точність, адаптація до складних умов експлуатації, пошук мін різного типу;
  • радарні пристрої. В основі роботи цього різновиду міношукачів лежать радіохвилі. Вони здатні зондувати ґрунт радіохвилями та аналізувати відбиті сигнали. Прилади передають високочастотні імпульси ґрунт, які відбиваються від металевих об'єктів. Отримані сигнали надходять у приймач, аналізуються та виводяться на дисплей у вигляді картинки. За зображенням користувач може зрозуміти, який об'єкт знаходиться на глибині. Перевагою радарних детекторів є можливість виявлення неметалічних предметів на великій глибині. Також до плюсів можна віднести високу точність отриманих даних.

За типом конструкції міношукачі можуть бути військовими, які приєднуються до транспорту для виявлення вибухових предметів. Також виготовляються класичні ручні прилади. Вони мають невелику вагу, зручну конструкцію, простий інтерфейс, доступнішу вартість. 

Де можна використовувати міношукачі

gallery-imageПерш ніж купити міношукач (Україна), необхідно насамперед визначити умови пошуку. Цей критерій дуже важливий, саме від нього залежить безпека роботи. Усі моделі мають свої особливості та переваги, тому вибір обладнання слід здійснювати з урахуванням специфіки поставлених завдань. 

Де може використовуватися міношукач

Особливості пошуку

Для пошуку предметів у ґрунті

Виявлення вибухових пристроїв у ґрунті є важливим завданням, правильний вибір професійного обладнання допоможе зберегти життя та здоров'я людини. Виробники пропонують широкий вибір різних моделей, які дозволяють точно визначити вибухові пристрої без ризику життя. Для пошуку мін під спорудами застосовуються прилади нелінійного, радарного та інфрачервоного типу.

Для пошуку об'єктів у воді

Для таких цілей виробляються міношукачі зі спеціальним захистом від вологи, що дозволяють занурювати пристрій на глибину. За допомогою цих приладів можна знайти міни в озерах, річках, кар'єрах та інших водоймах. Для виявлення об'єктів застосовуються детектори з різними технічними характеристиками, вибір варто здійснювати виходячи з умов, а також глибини пошуку.

Для пошуку вибухових предметів у важкодоступних місцях

Такі міношукачі використовуються для виявлення мін у лісовому масиві, горах, руїнах будівель. Зазначені умови вимагають високої точності та мобільності обладнання.

Міношукач – це технічно складний прилад, створений із застосуванням передових технологій. Пристрої випускаються з простим інтерфейсом та керуванням, що дозволяє користувачам швидко розібратися в принципі їхньої роботи. 

Як правильно вибрати міношукач

Перед покупкою професійного міношукача необхідно вивчити модельний ряд, дізнатися, в яких умовах здійснюватиметься пошук вибухових пристроїв, а також підібрати моделі з оптимальним функціоналом. Прилади можуть знаходити міни в товстому шарі ґрунту, у воді, снігу чи інших середовищах. Особливість даної техніки – визначення небезпечної зони діелектричної провідності. Вибухонебезпечний предмет подає імпульс, а котушка пристрою підхоплює і передає на приймач детектора, який, у свою чергу, аналізує сигнал і передає його користувачеві через екран або за допомогою звукових ефектів. Важливими критеріями вибору техніки вважаються такі фактори:

  • вид приладу. Більшість приладів здатна визначати вибухонебезпечні предмети, які мають керамічний чи пластиковий корпус. У продажу представлено безліч моделей, що працюють за різним принципом;
  • можлива глибина виявлення. Небезпечні об'єкти рідко знаходяться на поверхні. Сучасна техніка дозволяє знайти міни навіть на великій глибині. Універсальним рішенням стане прилад із глибиною пошуку до трьох метрів;
  • розміри та маневреність приладу. Ручний міношукач має бути зручним, компактним та маневреним, це дозволить знаходити предмети у важкодоступних місцях, а також перевозити прилад із місця на місце легковим транспортом.

Головне – пам'ятати, що багато залежить не тільки від обладнання, оператор повинен мати певні навички, щоб відшукати і правильно знешкодити вибухонебезпечний об'єкт, адже від цього залежить його здоров'я та життя.

Популярні моделі міношукачів в інтернет-магазині Lopata

Бажаєте купити функціональний міношукач недорого? Інтернет магазин Lopata з радістю допоможе. Каталог компанії містить безліч варіантів детекторів, які допоможуть знайти вибухові об'єкти в грунті, воді, а також важкодоступних місцях. Асортимент магазину включає детектори від брендів Forester, Garrett, Minelab, Mars. Приклади популярних пристроїв представлені у таблиці.

Модель детектора

Опис товару

GARRETT RECON PRO AML 750 PACK 8

Це спеціалізована техніка для пошуку вибухонебезпечних предметів, розроблена для військової та правоохоронної сфер. Прилад ручний, оснащений звуковою та візуальною передачею сигналу, простим інтерфейсом, міцною конструкцією, захистом від вологи, світлодіодною панеллю, 8 акумуляторами для тривалої роботи. Користувач самостійно може встановлювати налаштування чутливості, порогу, гучності, балансу ґрунту. Працює пристрій на основі імпульсно-індукційної технології.

FORESTER MLNEX 4.610

Міношукач від бренду FORESTER вважається професійним обладнанням, яке здатне виявляти різні вибухонебезпечні предмети та боєприпаси. Пристрій є чудовим рішенням для пошуку об'єктів з неметалевим корпусом. Управління здійснюється за допомогою кнопок, розташованих на рукоятці конструкції. Пристрій створений за новітньою технологією, що гарантує тривалий термін його експлуатації..

Minelab F3L

Це ефективний, безпечний, удароміцний водонепроникний міношукач, який був створений для активного пошуку боєприпасів різного типу і призначення. Прилад має просте управління, відмінну автономність. Обладнання швидко та точно визначає мету, має герметичну конструкцію, змінний блок елементів живлення, працює на основі імпульсно-індукційної технології.

Forester METEX 4.250

Міношукач має високу чутливість до різних металів, які можуть перебувати на великій глибині або на мілководді. Також виробник доповнив модель функцією автоматичного відстеження ґрунту, аналоговою індикацією, регулюванням рівня звуку та потужності датчика. Конструкція захищена технологією IP67.

Наші професійні консультанти допоможуть обрати обладнання з урахуванням умов пошуку, вимог та побажань клієнта. Завдяки зручній системі фільтрації можна підібрати оптимальну модель детектора, а детальний опис дозволить детально вивчити особливості та переваги пропонованої техніки. Вся продукція представлена в каталозі магазину Lopata, має сертифікати якості та гарантію від виробника. Доставка замовлень здійснюється у будь-який регіон країни. 

Часті питання про купівлю міношукача

Скільки коштує міношукач?

Ціна міношукача в Україні залежить від технічних характеристик, виробника, модельного ряду, умов пошуку, а також компактності та ваги. Прилад можна вибрати як самостійно, так і за допомогою менеджерів інтернет-магазину Lopata, які підберуть обладнання відповідно до вимог та бюджету клієнта.

Чим відрізняється міношукач від металошукача?

Металошукач – це універсальний прилад, який здатний відшукати у ґрунті, воді чи інших середовищах металеві предмети, монети, прикраси із кольорових металів, артефакти та інші об'єкти. Міношукач є пристроєм, який знаходить вибухонебезпечні предмети, міни, боєприпаси навіть у керамічному та пластиковому корпусі, реагуючи на автоматику об'єктів. 

Якими бувають міношукачі за призначенням?

За призначенням професійні міношукачі бувають ґрунтовими, глибинними, точковими, військовими. Також усі пристрої можна поділити на аматорські та професійні.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.