Грамотно підібране екіпірування шукача скарбів – запорука успішного і комфортного пошуку. Краще витратити час перед походом, ретельно продумавши і підготувавши все, що знадобиться в польових умовах, ніж потім відчувати незручності, які неодмінно позначаться на результаті. Як правило, у процесі пошуку все спорядження доводиться носити на собі, оскільки не завжди є можливість залишити речі та користуватися ними за необхідності. Крім основного інструменту – металодетектора шукача скарбів необхідні засоби для викопування та зберігання знахідок, різні технічні доповнення у вигляді ліхтарів, навігаторів, компасів, крім того, на пошуку необхідний запас води та їжі, а також дуже важливий елемент екіпірування – аптечка та засоби захисту. Все це має уміститися таким чином, щоб не заважати самому процесу пошуку, тобто руки мають бути вільними. Найкращим рішенням для цього буде місткий рюкзак з великою кількістю кишень.
Місткість і міцність - ось найголовніші якості
рюкзака для шукача скарбів . Зазвичай такий рюкзак має прямокутну форму і має безліч кишень. Важливим критерієм вибору розміру є можливість розмістити не тільки пошуковий прилад і додаткову котушку, але і лопату. Звичайно, лопату можна взяти з собою окремо, але нести її і при цьому шукати з металошукачем незручно, та й привертати зайву увагу не варто. Краще сховати її в рюкзак і ні в кого жодних питань не виникне, ніби ви вирушаєте у звичайний похід. Так що рюкзак обов'язково повинен мати спеціальне відділення для лопати, щоб не вона не стикалася з детектором, щоб уникнути пошкоджень приладу. Бажано, щоб лопата мала власний чохол, щоб не пошкодити рюкзак зсередини. Спеціальний рюкзак для шукання скарбів має подовжений розмір, щоб лопата помістилася, хоча саперні і складні лопати поміщаються в рюкзаки стандартного розміру.
Двох великих відділень у рюкзаку цілком достатньо, але кишень як зовнішніх, так і внутрішніх має бути багато, щоб розмістити все необхідне, а потім швидко знайти це за необхідності. Зрозуміло, кількість речей може відрізнятися в залежності від пори року і пошукових завдань, тому якщо є моделі рюкзаків з кишенями, що відстібаються, то цей варіант буде дуже зручний. Варто звернути увагу на наявність стяжок, поперечних та поздовжніх, для можливості зтягування рюкзака, щоб усередині нічого не бовталося. Лямки рюкзака повинні бути міцними та регульованими для припасування під зростання пошуковика. Ще один зручний пристрій на рюкзаку - це стропи для встановлення підсумків, до яких можна причепити, наприклад, ліхтар або піноінтер. Широкі плечові лямки, поясний ремінь, додаткові ручки та вентиляція спинної частини лише додадуть комфорту при пошуку.
Оптимальним та недорогим матеріалом для рюкзака є щільний поліестер, який витримує значні навантаження, не перегрівається та не промокає. Шви рюкзака повинні бути рівні і міцні без ниток і петель, що стирчать, а блискавки легко застібатися. Також варто звернути увагу на собачки на блискавках, які бажано повинні бути металевими та з петлями, щоб блискавку можна було застебнути, навіть якщо собачка зламається. У продажу існує безліч фірмових рюкзаків, спеціально розроблених виробниками для тієї чи іншої серії металошукачів, проте пошукова техніка змінюється і щоразу купувати новий рюкзак нема рації. Краще придбати універсальний варіант, що підходить для будь-яких моделей та пошукових випадків, але розрахований саме для шукання скарбів. Ідеальний рюкзак – це той, у якому легко проводити пошуки, зручно транспортувати та надійно зберігати свій металошукач.