Металошукач Garrett EuroACE був створений за аналогією зі своїм американським братом Garrett ACE 350 , але розрахований на європейський континент з урахуванням типових знахідок та характеристик ґрунту. Також як і Garrett ACE 250 це металодетектор початкового рівня з хорошим дискримінатором, готовими масками, але заточеними на європейські монети, з чутливістю і функцією точного визначення мети, що настроюється. Робоча частота приладу 8,25 кГц, що забезпечує високу чутливість до дрібних цілей із кольорових металів, що дозволяє уникнути великого залізного сміття. Глибина виявлення відображається в сантиметрах, а не в дюймах, як у більшості детекторів, що дуже зручно, тому що виключає необхідність постійно переводити величину у звичну метричну систему.
Значною відмінністю від базової моделі є розгорнутий графічний дискримінатор, який замість одного сегмента має 6 секцій для чорних металів та 6 – для кольорових.
Garrett EuroACE має можливість самостійно налаштовувати детектор на будь-який тип цілі. Сегменти на шкалі дискримінації, які зафарбовані чорним кольором, показують, які саме цілі будуть впізнаватись. Якщо зафарбовані всі елементи шкали, це режим без поділу металів, у якому прилад реагуватиме будь-який металевий предмет. У будь-якому іншому режимі, використовуючи кнопки ELIM і DISCRIM, можна налаштувати прилад таким чином, що він буде впізнавати тільки потрібні цілі.
Виключати непотрібні предмети з пошуку можна в режимі випробування, під час руху котушки над конкретним предметом, наприклад, пробковою пробкою або шматочком фольги. Для цього потрібно просто піднести до котушки заздалегідь підготовлений об'єкт і натиснути кнопку ELIM, тоді в польових умовах подібна мета не виявлятиметься металошукачем. Другий спосіб застосовується в реальному режимі, коли користувач знає, які сегменти дискримінаційної шкали потрібно виключити з пошуку. Можна використовувати вже готовий режим, наприклад, «монети», який уже налаштований на впізнання старовинних європейських монет з урахуванням мінералізації ґрунту.
Garrett EuroACE має досить високий рівень чутливості, проте виставляти максимальні показники при пошуку не рекомендується, оскільки звуків буде багато і розібратися в них буде складно. Краще трохи знизити чутливість і дозволити металодетектор більш коректно реагувати на цілі. Однак якщо прилад все одно надто бурхливо відгукується, то швидше за все, для цього існують зовнішні причини, наприклад, наявність великої кількості металосміття або нестандартна мінералізація ґрунту. У таких випадках треба спробувати ще знизити чутливість детектора, наскільки це можливо, або підняти котушку трохи вище, ніж зазвичай. Щоб чіткіше вловлювати сигнали від цілей краще користуватися навушниками.
Згодом справлятися з такими ситуаціями стане легше завдяки досвіду та вмінню розпізнавати тонкі нюанси приладового пошуку. Усі налаштування, які були використані в процесі пошуку, можна зберегти в режимі користувача, а наступного разу запустити їх знову. Для скидання та повернення до стандартних налаштувань потрібно натиснути кнопку включення і утримувати її близько 5 секунд до появи звукового сигналу, тоді всі налаштування користувача будуть анульовані, а прилад можна буде налаштовувати заново.
Головна перевага Garrett EuroACE - це чутлива DD-котушка більшого розміру 8,5 х11 дюймів, яка значно розширює можливості пошуку. Вона добре збалансована, має відмінну вибірковість і відмінно визначає точно розташування мети за допомогою функції PinPoint. Вона водонепроникна, як і інші котушки Garrett, що дозволяє використовувати металошукач на мілководді. У тих випадках, коли користувач орієнтований на більші знахідки, що залягають глибоко під землею, можна вибрати іншу комплектацію зі збільшеною котушкою від якісного виробника Mars MD Goliaf . Цей 15-дюймовий датчик виявить будь-які реліквії на глибині, яку не можуть охопити котушки стандартних розмірів.
Закінчився черговий копацький сезон, а разом з ним добігає кінця 2015 рік. Шукачі скарбів підбивають підсумки, згадуючи найкращі моменти своїх походів і розбираючи знахідки. Для когось рік виявився вдалим, принісши відчутні плоди численних копів, інші лише освоюють перші кроки шукання скарбів. На інтернет-форумах однодумців пошуковці діляться враженнями, обговорюють плани, а дехто думає оновити свою застарілу техніку.