(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Застосування металодетекторів у різних галузях

Перші прилади, що виявляють металеві об'єкти, з'явилися в США в двадцятих роках минулого століття. Вони застосовувалися для виявлення готової продукції та інструментів, що виносяться працівниками з території заводів та фабрик. Згодом цими пристроями зацікавилися військові служби, насамперед у галузі розмінування. Міношукачі, створені за часів Великої Вітчизняної війни, досі залишаються засекреченими розробками, а радянська армія тривалий час задовольнялася лише приладами вітчизняного виробництва. Для виявлення металевих мін був потреби розрізняти метали, і навіть мати високу чутливість. Однак зараз з'явилися міни із пластику та кераміки, в яких єдиним металевим елементом залишилася лише невелика пружина. Щоб її знайти потрібен високочутливий інструмент, тому в технічному озброєнні сучасних військових дедалі частіше з'являються міношукачі американського виробництва.



Після закінчення Другої світової війни так звані металовиявленці почали застосовувати у мирних цілях. Спочатку такі прилади були досить громіздкими та енергоємними, оскільки функціонували на вакуумних лампах, але в шістдесятих роках з'явилися компактніші та економічніші моделі, що дозволяють відрізняти різні метали, а також обмежувати вплив зовнішнього середовища. З року в рік область застосування металодетекторів все ширше поширювалася на різні галузі життєдіяльності людини. Найбільш поширеними сферами використання металодетекторів є охоронні підрозділи та криміналістика. Кожна людина коли-небудь стикалася з такими пристроями в аеропортах, банках або на інших об'єктах, що охороняються. Найчастіше це великі рамкові детектори, які виявляють металеві предмети під час проходження ними. Для персонального огляду використовуються ручні детектори, якими найчастіше оснащуються внутрішні війська.


Незамінними приладами стають металодетектори під час будівельно-ремонтних робіт, особливо це стосується реконструкції старих будинків, адже знайти електрокабель чи прокладені труби неможливо без спеціального інструменту. Металошукачі застосовуються при деревообробних роботах виявлення металевих предметів чи цвяхів в деревині. У цих випадках при обробці дерева електричною пилкою встановлюється детекторна рамка, яка автоматично зупиняє транспортер під час знаходження металу. Велику користь використовує металошукачів на сміттєпереробних заводах, де при сортуванні потрібно відокремлювати металеві предмети від іншого сміття, при цьому широко використовуються індукційні детектори.



Вкрай необхідним інструментом є металошукач при видобутку корисних копалин, особливо золота. Недаремно перші моделі були розраховані саме на пошуки цього благородного металу. Багато старателів Америки та Австралії значно збільшили свою продуктивність завдяки таким пошуковим приладам. Від золотошукачів металодетектори плавно перейшли до рук любителів пошуку скарбів. Саме застосування приладів у цій галузі дозволило конструкторам досягти найвищих показників чутливості та дискримінації. Велику роль грають металошукачі в археології як професійної, так і аматорської. З їх допомогою можна точно визначити орієнтовне місце розкопок і отримати дуже цікаві знахідки.



На сьогоднішній день металошукачі, які застосовуються для пошуку скарбів та археологічних артефактів, досягли найбільшого поширення. Залежно від свого призначення та поставлених завдань шукачі скарбів діляться на наступні категорії:
1) Недорогі металошукачі для шукачів-початківців, що мають, найчастіше, один режим роботи і не більше двох органів управління. Такі інструменти орієнтовані досягнення початкового досвіду роботи з детекторами.
2) Універсальні металошукачі, здатні вирішувати досить широке коло пошукових завдань: від пляжного пошуку до серйозного шукання скарбів. Ця група детекторів оснащена кількома режимами та дозволяє працювати на різних частотах. Для їхнього освоєння потрібен певний досвід поводження з детекторами.
3) Комп'ютеризовані металошукачі, оснащені невеликою клавіатурою та РК-дисплеєм. Такі прилади використовуються досвідченими шукачами скарбів і дозволяють виконувати докладний аналіз виявлених об'єктів за розміром, типом металу і глибиною залягання.
4) Глибинні металодетектори, що застосовуються для пошуку великих предметів на глибині до 6 метрів.
5) Підводні металошукачі, здатні здійснювати пошук під водою та на дні водойм.


поділитися



Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • У нас вигідні ціни на deus 22, тому поспішайте підібрати собі металодетектори xp та купити за найкращою ціною
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити мінелаб еквінокс та купити мінілаб - найкращий асортимент в Україні.
  • Пропонуємо підібрати металошукач equinox або equinox 900 ціна здивує всіх.
  • У нашому магазині можете підібрати xp deus 2, а також купити піпоінтер марс з доставкою по Україні.
  • Як швидко підібрати котушку марс, а також deteknix quest - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.