Не завжди перспективні місця пошуку знаходяться неподалік від шукача скарбів, тому варто задуматися про можливість взяти з собою детектор, наприклад, здійснюючи подорож в іншу країну або подалі від будинку. В цьому випадку потрібно передбачити безпечне транспортування металошукача на великі відстані, і в цій справі головне підібрати надійний та зручний чохол для перевезення приладу. Він повинен бути міцним, містким, але в той же час досить компактним, оскільки в дорозі може бути просторові обмеження, наприклад, при поїздці в поїзді або на автобусі.
Чохли для металошукачів можуть бути м'якими та жорсткими. Для транспортування в машині, автобусі або поїздом цілком підійде м'який варіант, який захистить металошукач від ударів, трясіння та вібрацій. На відміну від рюкзака або сумки переносний чохол має можливість фіксувати деталі детектора, що оберігає від пошкоджень під час транспортування. Він має безліч застібок на липучках та додаткові кишені, куди можна розкласти знімні деталі. Однак навіть у цьому випадку потрібно акуратно поводитися з детектором, і не завалювати його іншими речами та сумками.
Для поїздки літаком краще вибрати жорсткий чохол, так як пронести його як ручну поклажу не вийде, потрібно багато пояснень про призначення приладу, і його все одно доведеться здати в багажне відділення. Як відомо при перельотах пасажирський багаж піддається сильним навантаженням, оскільки працівники аеропортів не церемоняться і кидають його абияк, тому захист приладу повинен бути максимальним, тим більше це стосується дорогих цифрових металошукачів з точною електронікою.
Ідеальний варіант для перевезення металошукача на далекі відстані – це спеціальний бокс, який розроблений під конкретну модель та постачається у комплекті з приладом. Наприклад, металодетектор ХР Deus вже має в комплектації такий кофр, так що не потрібно ламати голову як надійно транспортувати свій прилад. Він міцний, лаконічний, добре фіксує детектор усередині та не вимагає ніякого додаткового захисту. Однак не всі детектори мають такий корисний аксесуар.
Як альтернатива покупному жорсткому чохлу можна зробити подібний кейс зі старої валізи, що підходить за розміром. Для цього потрібно вирізати з товстого поролону каркас за розміром валізи та прорізати в ньому поглиблення, що відповідають деталям металошукача. Як ізолюючий матеріал можна використовувати спеціальні утеплювальні листи типу ізолону. Ніхто навіть не запідозрить, що в такій валізі може знаходитися пошуковий прилад, тому це додатковий елемент захисту від сторонніх очей і непотрібних питань.
В очікуванні весни всі уявляють собі теплу і суху погоду з легким приємним вітерцем, але, на жаль, насправді початок весни супроводжується досить сирою та вітряною погодою, яка, зрозуміло, не може зупинити пристрасних шукачів скарбів від проведення перших пошукових робіт на початку нового сезону. Саме тому головним завданням для таких умов буде забезпечення нормальної роботи металошукача шляхом захисту приладу від дощу, туману та мокрого вітру.