(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Можливі причини неполадок металошукачів

Як говорить один із законів Мерфі: «Все, що може зламатися – ламається, а все, що не може зламатися – ламається теж», і металошукачі як будь-яка техніка не є винятком. Навіть моделі іменитих марок іноді виходять з ладу з різних причин: неправильна експлуатація приладу, пошук у складних умовах, механічні пошкодження, поганий догляд за детектором та ін.

Досить часто металодетектор згодом починає втрачати показники глибини виявлення. Це може бути наслідком кількох причин. По-перше, потрібно перевірити контакти, оскільки через деякий час вони починають закисати. Найкраще протерти їх чистим спиртом і не застосовувати для цих цілей рідини типу лосьйонів і масла, що містять. По-друге, можна спробувати просто підібгати контакти. Можливо після цього глибина виявлення відновиться.
Іншою причиною нестабільної роботи металошукачів може бути потрапляння води всередину блоку управління або утворення конденсату. Щоб уникнути цього в сиру погоду, рекомендується використовувати спеціальний чохол, який потрібно перевірити перед експлуатацією на предмет хорошого захисту від попадання води. Якщо все-таки волога проникла всередину, то вдома потрібно розібрати прилад і добре просушити. Якісні детектори після цього працюють чудово, а ось дешеві прилади, ймовірно, доведеться ремонтувати.
Вода, що потрапила в котушку, може стати причиною некоректної роботи металодетектора, який почне видавати фантомні сигнали. Найчастіше можна обійтися повним просушуванням котушки, яку краще розібрати і покласти в сухе тепле місце. Але якщо герметизація котушки сильно порушена, а контакти почали окислюватися, швидше за все доведеться її замінити. Тому за котушкою та кабелем, що з'єднує її з блоком управління, потрібно ретельно стежити та своєчасно очищати їх від вологи та бруду.
Звичайно, замінити пошукову котушку простіше, ніж усунути несправності металошукача, проте стежити за її станом все одно необхідно, оскільки котушка - це найважливіша частина приладу. Більшість котушок мають спеціальний пластиковий шар, що захищає її від зовнішнього впливу. Але цей шар не завжди якісний, а якщо пошуки проводять у складних умовах, то тим більше потрібно додатково захистити датчик. Для цього є спеціальні знімні захисту на котушки, але якщо немає можливості їх придбати, можна просто обмотати котушку ізолентою.
Іноді металошукач починає реагувати на дотик котушки з ґрунтом або мимоволі вимикатися. Причиною може бути обрив кабелю, який не завжди візуально можна помітити. Це наслідок неправильної обмотки шнура навколо штанги чи сильного натягу. Обрив може статися в районі штекера, внаслідок неправильного виймання з блоку управління. Робити це потрібно обережно, тримаючись за корпус штекера. Перевірити неполадки котушки та кабелю дуже просто – потрібно підключити іншу котушку та перевірити стабільність роботи детектора.
Найбанальніша причина несправності детектора – це непридатні елементи живлення. Звичайні батареї, що розрядилися, вимагають простої заміни, проте акумулятори теж не вічні і якщо вони використовуються тривалий час, то також потрібно їх оновити. Крім того, на роботу акумуляторів може впливати їхня неправильна або неповна зарядка. Для надійності найкраще мати запасний комплект джерел живлення. Варто знати, що складні моделі металошукачів, які працюють на електроніці, не люблять вібрацій, що призводять до виходу з ладу деяких елементів. Якщо для перевезення приладу використовується автомобіль, який створює такі умови, то не слід залишати детектор у багажнику після пошуку.

поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      На копі часто бувають ситуації, коли з незрозумілих причин металошукач починає барахлити або поводитись не цілком адекватно, видаючи цілу какофонію хибних сигналів. Проблема може виникнути будь-коли, і особливо неприємно, якщо така ситуація відбувається в розпал пошукових робіт. Але не варто гарячитися, а давайте спробуємо розпізнати несправність прямо на місці і можна самостійно її усунути.

      Пошукова техніка, як і будь-яка інша може вийти з ладу з різних причин. Перш ніж панікувати, варто спочатку переконатися, що несправність справді є. Перше, що потрібно повірити, це елементи живлення. Розряджені батареї або неправильно заряджені акумулятори можуть спричинити збій роботи металодетектора. Також потрібно перевірити їхнє положення, неправильне встановлення теж впливає на роботу приладу. Друга дія при підозрі на поломку – це уважно прочитати інструкцію, в якій часто вказуються можливі неполадки та методи їх усунення. У випадку, якщо все перевірено, а детектор все одно працює некоректно, варто задуматися про подальші більш серйозні дії.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • Як швидко підібрати mft 7272м, а також garrett apex - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
  • У нас вигідні ціни на металодетектор quest x10, тому поспішайте підібрати собі x35 rc та купити за найкращою ціною
  • У нашому магазині можете підібрати nokta makro, а також купити металошукач garrett ace з доставкою по Україні.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити hunter discovery 1100 та купити металошукач від виробника - найкращий асортимент в Україні.
  • Пропонуємо підібрати металошукач quest scuba або еквінокс 900 ціна здивує всіх.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.