Приступаючи до шукання скарбів, початківець пошуковик ще не відразу може визначитися з основним напрямом пошуку. Новачки радіють будь-якій знахідці, і тільки після певного періоду кожен вибирає те, що йому більше до душі. Одні стають пристрасними любителями монетного пошуку, інші поринають в історію шляхом вивчення археологічних знахідок, треті шукають лише втрачені прикраси на пляжах з метою збагачення. Є ще один не менш цікавий вид шукання скарбів – це військова археологія, яка не тільки проливає світло на історичні події, але й часто стає об'єктом колекціонування.
Для військових реліквій можна використовувати будь-який
універсальний металошукач , але якщо займатися цією справою серйозно, краще придбати прилад з певними характеристиками, який найкраще підійде для військового пошуку. Головний критерій при виборі металодетектора по воєнці – це глибина виявлення, оскільки військові артефакти знаходяться на досить пристойній глибині. Вловити такі об'єкти допоможе
котушка великого розміру від 12 до 15 дюймів , що має гарне охоплення та глибину сканування. Конфігурація котушки також має значення, тому що звичайна концентрична котушка бачить глибше, але ідеально підійде глибинна насадка, яка може бачити на глибині до трьох метрів.
Низька робоча частота металошукача буде пріоритетною при пошуку військових артефактів, так як це в основному великі об'єкти, а прилад з такою характеристикою менше реагуватиме на дрібницю. Наворочені детектори з безліччю функцій, можливо, будуть не зовсім доречні при військовому пошуку, оскільки більшість із них не знадобляться, а ось мати розширену дискримінацію залізом буде дуже доречним, оскільки військові реліквії в основному складаються із заліза. В принципі, займаючись військовою археологією, можна заощадити на металошукачі, так при даному виді пошуку не потрібні тонкі налаштування та розширені опції, як у дорогих приладах.
Важливі критерії металошукача для воєнки – це надійність та міцність, оскільки пошуки переважно проводяться у складних умовах. Сучасні виробники пошукової техніки використовують високоякісні матеріали для своїх металошукачів, тому краще вибирати моделі відомих марок, а не кустарні чи китайські прилади, які можуть розвалитися на першому ж копі. Якщо є старі військові карти, можна спробувати відшукати окопи і бліндажі, де можна знайти безліч цікавих артефактів, але в таких умовах, можливо, знадобиться вища чутливість датчика. Тому краще мати з собою ще одну котушку невеликого розміру для зачистки таких місць.
Ще один нюанс, пошук військових реліквій – це досить складний і не завжди безпечний вид шукання скарбів. Він вимагає певних знань у військовій області, витривалості, тому що доведеться викопувати великі важкі предмети, а також наявність хороших міцних інструментів для промацування та вилучення виявлених об'єктів. Хороше взуття на товстій підошві, міцний одяг, засоби особистої безпеки та аптечка – обов'язкові атрибути військового пошуку. Крім того, можна натрапити на снаряд, що не розірвався, і тоді без допомоги фахівців не обійтися. У цій ситуації краще одразу звернутися до правоохоронних органів.