(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Різновиди скарбів та монет, знайдених з металошукачем

В даний час існує безліч любителів пошуку скарбів і всіляких розкопок. Аматорська археологія - одне з найцікавіших занять, по азарту порівнянне з риболовлею, тим більше що таке хобі може одного разу принести справжнє багатство. Варто лише знайти справжній раритет і продати його на якомусь антикварному аукціоні. Багато шукачів скарбів, згодом втягуючись у процес пошуку скарбів, стають пристрасними колекціонерами, особливо після знаходження якоїсь рідкості. До типових знахідок шукачів скарбів відносяться монети, гудзики, хрестики і різне начиння, але іноді в мережі пошуковиків потрапляють справді унікальні предмети, які мають велику історичну та культурну цінність. Якщо правильно розпорядиться, то такий скарб може принести чималий прибуток, але деякі все ж таки ставляться до цього більш трепетно і передають знахідки в музеї.

Шукання скарбів - відносно молодий вид розваги на відкритому повітрі, але в останні роки воно стало просто екстремально популярним. За цей невеликий час українські любителі скарбів знайшли чимало цікавих скарбів. Як відомо, на території України у VIII–IX століттях існувала давня держава Київська Русь, тому на цих слов'янських землях можна знайти безліч старовинних монет та інших грошових знаків, оскільки торгівля в ті часи була досить розвинена. Наприклад, за допомогою простого металошукача було знайдено скарб цього періоду вагою понад 600 грам, куди входили срібні монети, старовинні прикраси, а також коштовне каміння. Крім того, шукачі скарбів досить часто знаходять старослов'янські нагрудні і скроневі прикраси традиційної прямокутнокінцевої форми.
Пізніше Київська Русь була підкорена ханами Золотої Орди і, як наслідок, на території України можна знайти безліч монет татаро-монгольського періоду – срібні дирхеми, мідні пули та суми. Такий скарб був виявлений одним із дачників у Київській області на власному городі. За часів Речі Посполитої у XVI–XVIII століттях на території України були в обороті срібні орти, що чеканили за правління короля Августа III. Саме такий скарб був знайдений на Західній Україні у добрій безпеці, а в Полтавській області був знайдений скарб, що складається з 20 ортів, а також понад 200 дрібних монет – шестаків, трояків та півтораків. У XV-XVII століттях повсюдно зустрічалися монети середньовічної Європи: прусські дукати, східні динари, золоті флорини, срібні талери та ін. Понад 700 таких середньовічних монет було знайдено за допомогою металодетектора одним із шукачів скарбів у Львівській області.
Однак найбільш численні знахідки належать періоду Російської Імперії як окремих монет, так і цілих скарбів. Так, в одному зі схронів було виявлено близько 30 срібних монет періоду правління Єлизавети та Катерини, а також близько 300 п'ятаків. А минулого року шукач скарбів виявив цілу кубишку з монетами, зариту наприкінці XIX століття і важливу майже 4 кг. Серед такої кількості монет, напевно, будуть рідкісні екземпляри, за якими ганяються колекціонери.
Ще одна категорія цінних скарбів - це радянські монети, які в ранній період були досить цінними, так як і карбувалися зі срібла, а знайти золотий червонець або «сіяч» - справжня удача для шукача скарбів. Два кілограми ранніх радянських монет було виявлено у землі за допомогою детектора та піднято на поверхню, з них десять карбованців виявилися срібними. За радянських часів знищувалися церкви і церковні служителі закопували цінності, щоби зберегти від пограбування. На такий скарб наткнувся один пошуковик-початківець. Безліч старовинних обрядових предметів було загорнуто в папір і ретельно запаковано. Такий скарб проливає світло на історичні події недавніх літ.
Існує безліч легенд про незліченні скарби на території України, поки що не знайдені археологами. До них відносяться золото скіфів, варязькі скарби, нібито заховані в Лаврі, золотий кінь запорожців, скарби Богдана Хмельницького, англійський корабель «Чорний принц», що затонув, скарби батька Махна та Олекса Довбуша. Так що шукачам скарбів є ще що шукати, оскільки це не просто легенди, а історичні факти, і несподіваний успіх може принести правильно підібраний якісний металошукач.

поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      За всю історію пошуків скарбів було знайдено чимало цікавих і цінних знахідок: рідкісних монет, казково дорогих скарбів, рідкісних історичних реліквій. Однак щоразу поряд із цінностями їм доводиться викопувати не такі видатні об'єкти, а іноді вигляд цих знахідок викликає подив і навіть страх.

      Просто так блукати полями в надії знайти скарб або розсип монет вважається малоефективним способом шукання скарбів, а от якщо добре підготуватися і спланувати свій похід, перспективи знайти гарне місце для пошуку зростають у кілька разів. Тож з чого почати підготовку, і на що звернути увагу?

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити xp deus 28 та equinox 900 купити - найкращий асортимент в Україні.
  • У нашому магазині можете підібрати deus x35 28, а також equinox 900 купити з доставкою по Україні.
  • Як швидко підібрати гаррет асі 250, а також металошукач еквінокс - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
  • У нас вигідні ціни на garrett 350, тому поспішайте підібрати собі хантер пінпоінтер та купити за найкращою ціною
  • Пропонуємо підібрати квест v80 або garrett ace 250 ціна здивує всіх.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.