Перетворення звичайного шукача скарбів на пристрасного колекціонера - явище досить поширене. Зазвичай починають колекціонувати те, що найчастіше знаходять, наприклад, старовинні монети або релігійні предмети. Однак досить часто на нашій землі зустрічаються військові реліквії, оскільки в минулі часи відбувалося чимало битв. Стародавня зброя трапляється вкрай рідко і такі артефакти розташовуються глибоко під землею, і виявити їх під силу тільки глибинним металошукачам або у складі спеціальної археологічної експедиції. Але різноманітних військова атрибутика, що відноситься до періоду XIX-XX століть, наприклад, значки, гудзики, пряжки, нагороди, виявляються детекторами навіть частіше, ніж монети.
Основна функція металодетектора полягає у розпізнаванні металевих предметів, причому будь-яких. Для цього використовується стандартний режим «Всі метали», при якому реагує прилад на будь-який предмет, що містить метал. Це зручно і корисно для знаходження великих об'єктів, таких як різні комунікації або військові реліквії, але головна мета шукання скарбів у знаходженні цінних предметів, які можуть стати об'єктом колекціонування або засобом отримання прибутку, і це в основному це невеликі цілі з благородних металів, які досить складно розпізнати.
Для пляжного пошуку втрачених цінностей можна використовувати будь-який металошукач, але проблема в тому, що ціль цього пошуку не у виявленні, а в точній ідентифікації та визначенні максимально точного розташування мети. Ця функція називається піппойнтінг, основне призначення якої максимально точно встановлювати місцезнаходження дрібних цілей, причому навіть у випадках близького знаходження металевого сміття, яке надміру присутнє в пляжному піску. Тому використовувати металошукач без цієї функції на пляжі буде досить складно, адже в кладошуку важливий не процес, а результат.
Якісний металошукач не може дати повної гарантії результативного пошуку, оскільки потрібно ще вміти ним правильно користуватися. Звичайно, існують недорогі примітивні детектори, що реагують на будь-які металеві предмети без розбору, які не потрібно налаштовувати, просто включити. Але в більшості випадків результатом такого пошуку буде лише сміття, адже метою металопошуку є цінна знахідка. Для того, щоб максимально ефективно використовувати пошукову техніку, її потрібно грамотно налаштовувати.
Приступаючи до шукання скарбів, початківець пошуковик ще не відразу може визначитися з основним напрямом пошуку. Новачки радіють будь-якій знахідці, і тільки після певного періоду кожен вибирає те, що йому більше до душі. Одні стають пристрасними любителями монетного пошуку, інші занурюються в історію шляхом вивчення археологічних знахідок, треті шукають лише втрачені прикраси на пляжах з метою збагачення. Є ще один не менш цікавий вид шукання скарбів – це військова археологія, яка не тільки проливає світло на історичні події, але й часто стає об'єктом колекціонування.
Металодетектори Golden Mask люблять професійні шукачі скарбів різних напрямків за їх простоту, точність і неймовірну швидкість відгуку. Любителі військової археології вибирають для своїх цілей модель Golden Mask 3, оскільки цей прилад має гарну глибину виявлення та високу чутливість до цілей різного розміру, від дрібних монет до великих реліквій.
Закінчився черговий копацький сезон, а разом з ним добігає кінця 2015 рік. Шукачі скарбів підбивають підсумки, згадуючи найкращі моменти своїх походів і розбираючи знахідки. Для когось рік виявився вдалим, принісши відчутні плоди численних копів, інші лише освоюють перші кроки шукання скарбів. На інтернет-форумах однодумців пошуковці діляться враженнями, обговорюють плани, а дехто думає оновити свою застарілу техніку.
З приходом осені у шукачів скарбів відкривається багато додаткових можливостей пошуку, проте разом з цим приходять холоди і сира вітряна погода. Більшість металошукачів не люблять дощ і підвищену вологість, а тому в таких умовах доводиться поводитися з технікою дуже делікатно, тобто захищати від води, а в разі намокання тривалий час просушувати.
Металошукач Garrett AT Pro професійного рівня є водонепроникним детектором, призначеним для ґрунтового та підводного пошуку. Прилад оснащений за останнім словом пошукової техніки і чудово підходить для будь-якого виду пошуку, будь то реліквії, монети або золоті прикраси. Завдяки своїм захисним властивостям Garrett AT Pro може працювати в найекстремальніших умовах, наприклад, при сильній запиленості, вологості або кам'янистому ґрунті, а також опускатися під воду на глибину до трьох метрів.