Ось і настав той щасливий момент, коли шукач скарбів з упевненістю може сказати, що під землею знаходиться щось цінне, що принесе йому радість, а може і чималий дохід. Металодетектор показує точні дані і правильно ідентифікує мету, залишилася трохи - дбайливо витягти предмет на поверхню землі, при цьому, не завдавши пошкоджень. Старовинні знахідки можуть бути дуже крихкими, оскільки невідомо скільки часу вони пролежали під шаром землі, тому цей заключний етап пошуку має бути максимально відпрацьований.
Для визначення точнішого розташування мети необхідний пінпоінтер, який не тільки точно покаже координати знахідки, але й відцентрує її, а також попередньо позначить її розташування в просторі, тобто якщо монета стоїть на ребрі, то це можна визначити за допомогою пінпоітинг. Деякі моделі металошукачів мають у своєму розпорядженні функцію PinPoint, тоді в цьому випадку окремий прилад не потрібен, а місцезнаходження обчислюється самим детектором. Незалежно від пристрою, процедуру центрування бажано робити двічі з протилежних сторін, тоді результат буде найбільш точним.
Викопувати знахідку треба обережно, відступаючи від центру 7-10 сантиметрів. Найкраще лезом лопати вирізати куб верхнього шару землі, вийняти його на поверхню, а потім повторно просканувати. Якщо у викопаній землі ціль не виявляється, значить вона знаходиться глибше, і таку операцію потрібно повторити. Після виявлення об'єкта у витягнутій землі не варто поспішати, а повільно та акуратно витягти знахідку за допомогою невеликих інструментів, а краще руками, попередньо захищеними рукавичками. Також не варто повністю зчищати бруд зі знахідки, краще це зробити в домашніх умовах, інакше на копі її можна пошкодити.
Для перенесення викопаних цінностей потрібно мати при собі поліетиленові пакети із замком або спеціальні сумки для знахідок, які можна закріпити на поясі. Такі сумки має масу переваг, основні з яких міцність і надійність безпеки цінностей. Вони мають міцні блискавки, регульовані ремені, не ковзають і не бовтаються під час руху, мають додаткові кишені для іншого спорядження, наприклад, пінпоінтера або складаної лупи, не промокають, не витріскуються і служать досить тривалий час. Для сортування дрібних знахідок можна використовувати окремі невеликі пакетики або пакунки з паперу.
Мініатюрний і компактний пошуковий прилад під назвою «пінпоінтер» вже давно став невід'ємною частиною спорядження сучасного шукача скарбів. Серед найбільш популярних портативних металодетекторів, які досить довго існують на ринку піпоінтерів, варто виділити Garrett Pro-Pointer.