Існує загальновідомий факт, що глибина виявлення цілей безпосередньо залежить від розміру котушки, і це дійсно так, оскільки захоплення землі відбувається ширше та глибше. Але з іншого боку на цей параметр впливає і розмір знахідки, чим дрібніший об'єкт, тим менша глибина його виявлення, наприклад, невелику монету металошукач може визначити на глибині не більше 40 см від поверхні землі, при цьому діаметр котушки не відіграє великої ролі. Тому спочатку потрібно визначитися з типом мети, на який буде орієнтуватися пошук, а потім підбирати котушку потрібного розміру.
Для любителів монетного пошуку цілком підійдуть штатні котушки стандартного розміру, які йдуть у комплекті з металодетектором. Вони мають середній розмір у діапазоні від 9 до 11 дюймів, і чудово показують себе при пошуку монет та інших цілей такого самого розміру.
Якщо передбачається шукати більші об'єкти, то варто задуматися про придбання великої котушки розміром понад 12 дюймів. Також варто відзначити, що деякі моделі котушок середнього розміру можуть мати приріст по глибині за рахунок форми котушки та використання нових технологій. Так котушки Nel Tornado і Mars Tiger можуть збільшувати показники глибини виявлення на чверть, що дозволяє охоплювати цілі, що глибоко залягають, і збільшувати швидкість сканування.
Не завжди розмір котушки може бути визначальним фактором при виборі датчика, тому що не менш важливі властивості чутливості та сприйнятливості детектора до кольорових металів. Пошукові ділянки рідко бувають абсолютно чистими і часто містять металеве сміття в середніх або високих відсотках наявності, тому чутливість котушки грає вирішальну роль. На засмічених ділянках металошукач отримує багато помилкових сигналів від залізних об'єктів, пляшкових кришок, алюмінієвої фольги та ін. Крім того, вплив можуть впливати на лінії високовольтних електропередач, залізничні рейки, інші детектори тощо.
Показники стійкості до перешкод можна порівняти на прикладі металошукача Garrett Euro Ace і котушок, якими він може оснащуватися.
Частота пошукової котушки і дуже впливає на сприйнятливість котушки, проте при цьому глибина виявлення може змінюватися. Чим нижча чутливість датчика до дрібних предметів, тим глибше бачить котушка. Так працюють одночастотні пошукові пристрої, які випускають більшість відомих виробників, таких як Garrett і Fisher, а ось компанія Minelab пішла далі і почала спеціалізуватися в основному на багаточастотних приладах, які можуть зберігати чутливість до дрібних об'єктів при збільшенні глибини виявлення. Унікальні запатентовані технології BBS та FBS легко справляються з такими завданнями, забезпечуючи стабільно високі результати пошуку.
Як висновок, можна сказати, що основними факторами, що впливають на глибину виявлення, є чатота, на якій працює прилад і розмір пошукової котушки. Але так само не варто забувати про досвід роботи з такими показниками, як ступінь мінералізації грунту, рівень засміченості ділянки, ел. перешкоди та якості твого приладу.
Для шукачів скарбів не секрет, що для кожного пошукового випадку краще вибирати котушку, яка максимально підходить для даних умов. Саме тому компанії, що випускають котушки намагаються не тільки задовольнити існуючий попит, але і дивувати своїх споживачів новими розробками, створюючи оригінальні датчики незвичайної форми і конфігурації.
Різноманітність пошукових котушок, які можуть додатково використовувати металошукачі значно перевищує кількість представлених на ринку моделей детекторів, тому орієнтуватися в них дуже складно. Але є деякі загальні ознаки, якими користувач може легко підібрати оптимальний датчик, який підійде саме для заданих пошукових умов.
Найпопулярніше питання при покупці металошукача чи котушки: «Яка максимальна глибина виявлення металодетектора?». За великим рахунком, такого параметра не існує, тому що на заглибленість впливає безліч факторів, а ось як вичавити зі свого приладу максимальні показники глибини допоможуть деякі поради.
У процесі пошуку шукачі скарбів знаходять різні предмети, від залізних цвяхів і підків до цінних старовинних монет і реліквій. Але найбажанішою знахідкою кожного пошуковика все ж таки є скарб. Такий скарб може виглядати по-різному, іноді це просто гаманець з монетами, або окована залізом скриня, але найчастіше скарби знаходять у скарбничках, таких глиняних горщиках, наповнених срібними, золотими або простими монетами, які використовували для зберігання заощаджень у давнину.
Металошукач Garrett ACE 250 є найпопулярнішим і затребуваним пошуковим приладом серед шукачів скарбів. Його головний козир – це надійність, доведена протягом багатьох років використання, а універсальність та відмінна адаптація до будь-яких умов пошуку зникали величезну аудиторію прихильників цієї марки. Зазвичай до стандартної комплектації входить типова котушка, що підходить для більшості пошукових завдань, але для ефективності пошуку та розширення можливостей металодетектора рекомендується мати у своєму арсеналі кілька котушок, або вибрати при покупці комплект з потужнішою котушкою.