Які б не були умови на пошуку, і який би не був універсальний металодетектор, без додаткової котушки на копі ніяк не обійтися. Тому в арсеналі шукача скарбів повинен бути необхідний набір котушок різного призначення, тільки в цьому випадку можна розраховувати на високий результат пошуку. Маленькі та великі, круглі та довгасті, прості та з додатковими можливостями – все це можна вибрати з широкого асортименту, що пропонується як великими виробниками пошукової техніки, так і компаніями, що спеціалізуються на подібних датчиках.
Ще один важливий критерій вибору котушки – це інтегрованість та повна сумісність з металошукачем, яку може надати лише фірмовий датчик, розроблений спеціально для конкретної моделі детектора. Тому для своїх приладів виробники обов'язково розробляють лінійку оригінальних котушок, а який варіант вибрати – фірмовий датчик чи котушку стороннього виробника, користувач сам вирішує. Багато компаній розробляють досить великий асортимент якісних котушок, які чудово працюють на базі відомих брендів, проте ніщо не замінить ідеально сумісний аксесуар.
Американська компанія Fisher labs – один із найстаріших виробників металодетекторів, і зараз є одним із лідерів на ринку високотехнологічної пошукової техніки. Для своїх металошукачів фірма виготовляє достатній набір котушок, які показують високі результати у польових умовах. Насамперед, це базові моделі стандартного діаметра 10-12 дюймів: звичайної круглої форми, що використовуються для різних випадків, і DD-конфігурації, що володіють більш високою чутливістю і можливістю точного визначення мети.
Найбільший розмір має котушка Fisher 15 DD , яка може охоплювати досить великі території за досить короткий час, оскільки завдяки збільшеному розміру швидкість сканування значно збільшується. Крім того, датчик можна з успіхом застосовувати при пляжному пошуку, тому що він вміє компенсувати мінералізацію ґрунту, і як наслідок зменшувати вплив морської солі при пошуку на пляжі. Котушка може бути як стандартного чорного, так і білого кольору і підходить для металодетекторів Fisher 70, Fisher 75 і Fisher F75 LTD. Інша еліптична котушка Fisher розміром 6х10 дюймів має монолітну конструкцію та особливу перевагу у пошуку об'єктів із кольорових металів.
Наступна категорія фірмових котушок – це еліптичні датчики підвищеної чутливості, призначені для складних умов. Котушка Bi-Axial розміром 11 дюймів розроблена саме для таких випадків, і випускається в різних модифікаціях до моделей металошукачів Fisher F11 , Fisher F22, Fisher F44, Fisher F5. Конструкція таких котушок сприяє гарній сприйнятливості до невеликих цілей із кольорових металів із збереженням високих показників глибини виявлення. Вони мають велике охоплення, і відтак високу швидкість сканування, а також добре поводяться на ділянках з високою мінералізацією грунту.
Котушки Fishe r невеликого розміру представлені в декількох варіантах, і мають розмір від 4 до 8 дюймів. Це мініатюрні котушки, частіше монолітної конструкції, призначені для визначення найточнішої дислокації мети, причому, чим менший діаметр датчика, тим він чутливіший, і тим менший розмір об'єктів, які він може виявити. Вони вміють дуже точно ідентифікувати цілі, особливо на засмічених металом ділянках, і забезпечувати якіснішу роботу дискримінатора. Такі котушки "снайперки" незамінні при горищному пошуку, а також в умовах обмеженої рухливості.
Для шукачів скарбів не секрет, що для кожного пошукового випадку краще вибирати котушку, яка максимально підходить для даних умов. Саме тому компанії, що випускають котушки намагаються не тільки задовольнити існуючий попит, але і дивувати своїх споживачів новими розробками, створюючи оригінальні датчики незвичайної форми і конфігурації.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.
Різноманітність пошукових котушок, які можуть додатково використовувати металошукачі значно перевищує кількість представлених на ринку моделей детекторів, тому орієнтуватися в них дуже складно. Але є деякі загальні ознаки, якими користувач може легко підібрати оптимальний датчик, який підійде саме для заданих пошукових умов.
Деякі необізнані в металошуку люди вважають, що для пошуку скарбів крім хорошого металошукача більше нічого не потрібно, взяв до рук прилад і шукай. Але досвідчені користувачі розуміють, що чим ретельніше буде проведено підготовку до походу і правильно обрано оснащення, тим легше і комфортніше буде пошук, а значить і результат буде кращим.