Для досвідчених шукачів скарбів не секрет, що для кожного пошукового випадку краще вибирати котушку, яка максимально підходить для даних умов. Критеріїв підбору додаткового датчика досить багато, це і характер місцевості, на якій належить здійснювати пошук (ліс, поле, пляж, покинуті будинки тощо), і ступінь вологості (суша, узбережжя, болота), тип пошукових об'єктів (монети , реліквії, військові артефакти та ін.). Крім того, на вибір котушки впливає тип ґрунту та рівень його мінералізації, а також ступінь засміченості ділянки залізом та іншим металевим сміттям. Чим більше факторів враховується при доборі датчика, тим ефективнішим буде пошук.
Виробники пошукової техніки випускають досить стандартний набір датчиків до металошукачів: великі котушки для збільшення глибини виявлення та швидкості сканування, датчики середнього розміру для універсального пошуку, та маленькі «снайперки» для центрування знахідок та вишукування дрібних об'єктів на засмічених ділянках. Вони можуть бути як круглої, так і еліптичної форми, а за формою захоплення сканованої землі діляться на концентричні та DoubleD конфігурації. Комбінації форми та розміру формують основні лінійки додаткових котушок до металошукачів, а для того, щоб підібрати оптимальний варіант, достатньо знати основні принципи їх роботи.
Однак компанії, що випускають котушки, намагаються не тільки задовольнити існуючий попит, але й дивувати своїх споживачів новими розробками, створюючи оригінальні датчики незвичайної форми та конфігурації. Таким чином, вони намагаються виділитися та привернути увагу нестандартними рішеннями. Так, наприклад, гордість компанії Garrett – котушка Imaging, якою комплектуються професійні прилади серії GTI. Це різновид концентричних котушок та її головна особливість – здатність більш точно ідентифікувати цілі на великій глибині завдяки використанню додаткової приймаючої петлі.
Компанія Fisher також любить розробляти оригінальні датчики, найвідомішим з яких є котушка витягнутої форми Bi-Axial розміром 11 дюймів, що нагадує таргана. Як повідомляє виробник, основні переваги котушки - висока чутливість до дрібних об'єктів з кольорових металів і хороша вибірковість при великій глибині виявлення. Ще одна котушка незвичайної форми, якою комплектуються нові металошукачі Fisher F22 і F44 , має схожість із яйцем. Звужений кінчик датчика дозволяє проникати у важкодоступні місця та виявляти дрібні предмети без заміни котушки на снайперку.
Котушка Karma від болгарського виробника також має оригінальний вигляд за рахунок незвичайної форми ребер, що нагадують лапи павука. За результатами польових випробувань така котушка має збільшену глибину виявлення порівняно з датчиками звичайної форми такого діаметра 13 дюймів. Ще одним оригінальним датчиком має аналоговий металодетектор Nexus Standard SE, який являє собою дві спарені круглі котушки. Як запевняє виробник, така форма сприяє не тільки широкому охопленню площі, що сканується, але і високої чутливості до дрібних цілей. Кожна зі спарених котушок має різну частоту, щоби не мінімізувати перешкоди від інших детекторів.
Деякі моделі металодетекторів мають датчики квадратної чи прямокутної форми, що також є відхиленням від норми. Найчастіше це властиво глибинним приладам, які мають на меті максимально збільшити проникнення під землю. Однак прямокутними котушками можуть володіти і звичайні детектори, наприклад, серія металошукачів Go-Find оснащена саме такими датчиками. Вони мають монолітну конструкцію і надійно захищені від ударів і подряпин, також за запевненнями розробників глибина виявлення таких датчиків більша, ніж у стандартних котушок.
Різноманітність пошукових котушок, які можуть додатково використовувати металошукачі значно перевищує кількість представлених на ринку моделей детекторів, тому орієнтуватися в них дуже складно. Але є деякі загальні ознаки, якими користувач може легко підібрати оптимальний датчик, який підійде саме для заданих пошукових умов.
Найпопулярніше питання при покупці металошукача чи котушки: «Яка максимальна глибина виявлення металодетектора?». За великим рахунком, такого параметра не існує, тому що на заглибленість впливає безліч факторів, а ось як вичавити зі свого приладу максимальні показники глибини допоможуть деякі поради.
Які б не були умови на пошуку, і який би не був універсальний металодетектор, без додаткової котушки на копі ніяк не обійтися. Тому в арсеналі шукача скарбів повинен бути необхідний набір котушок різного призначення, тільки в цьому випадку можна розраховувати на високий результат пошуку.
Напевно кожен шукач скарбів ставив питання, як збільшити глибину пошуку свого металошукача? Не для кого не секрет, що глибина виявлення цілей безпосередньо залежить від розміру котушки, але це далеко не єдиний фактор, що впливає на даний параметр. Давайте докладніше розберемося з тим, що впливає на глибину виявлення і які котушки допоможуть покращити Ваш прилад.
У процесі пошуку шукачі скарбів знаходять різні предмети, від залізних цвяхів і підків до цінних старовинних монет і реліквій. Але найбажанішою знахідкою кожного пошуковика все ж таки є скарб. Такий скарб може виглядати по-різному, іноді це просто гаманець з монетами, або окована залізом скриня, але найчастіше скарби знаходять у скарбничках, таких глиняних горщиках, наповнених срібними, золотими або простими монетами, які використовували для зберігання заощаджень у давнину.