Закінчився черговий копацький сезон, а разом з ним добігає кінця 2015 рік. Шукачі скарбів підбивають підсумки, згадуючи найкращі моменти своїх походів і розбираючи знахідки. Для когось рік виявився вдалим, принісши відчутні плоди численних копів, інші лише освоюють перші кроки шукання скарбів. На інтернет-форумах однодумців пошуковці діляться враженнями, обговорюють плани, а дехто думає оновити свою застарілу техніку.
Основна функція металодетектора полягає у розпізнаванні металевих предметів, причому будь-яких. Для цього використовується стандартний режим «Всі метали», при якому реагує прилад на будь-який предмет, що містить метал. Це зручно і корисно для знаходження великих об'єктів, таких як різні комунікації або військові реліквії, але головна мета шукання скарбів у знаходженні цінних предметів, які можуть стати об'єктом колекціонування або засобом отримання прибутку, і це в основному це невеликі цілі з благородних металів, які досить складно розпізнати.
Металошукач Garrett Euro ACE був створений за аналогією зі своїм американським братом Garrett ACE 350, але розрахований на європейський континент з урахуванням типових знахідок та характеристик ґрунту. Також як і Garrett ACE 250 це металодетектор початкового рівня з хорошим дискримінатором, готовими масками, але заточеними на європейські монети, з чутливістю і функцією точного визначення мети, що настроюється.
Для пляжного пошуку втрачених цінностей можна використовувати будь-який металошукач, але проблема в тому, що ціль цього пошуку не у виявленні, а в точній ідентифікації та визначенні максимально точного розташування мети. Ця функція називається піппойнтінг, основне призначення якої максимально точно встановлювати місцезнаходження дрібних цілей, причому навіть у випадках близького знаходження металевого сміття, яке надміру присутнє в пляжному піску. Тому використовувати металошукач без цієї функції на пляжі буде досить складно, адже в кладошуку важливий не процес, а результат.
Перетворення звичайного шукача скарбів на пристрасного колекціонера - явище досить поширене. Зазвичай починають колекціонувати те, що найчастіше знаходять, наприклад, старовинні монети або релігійні предмети. Однак досить часто на нашій землі зустрічаються військові реліквії, оскільки в минулі часи відбувалося чимало битв. Стародавня зброя трапляється вкрай рідко і такі артефакти розташовуються глибоко під землею, і виявити їх під силу тільки глибинним металошукачам або у складі спеціальної археологічної експедиції.
Якісний металошукач не може дати повної гарантії результативного пошуку, оскільки потрібно ще вміти ним правильно користуватися. Звичайно, існують недорогі примітивні детектори, що реагують на будь-які металеві предмети без розбору, які не потрібно налаштовувати, просто включити. Але в більшості випадків результатом такого пошуку буде лише сміття, адже метою металопошуку є цінна знахідка. Для того, щоб максимально ефективно використовувати пошукову техніку, її потрібно грамотно налаштовувати.
Найбільш бажані знахідки шукачів скарбів – це предмети, що складаються з найціннішого металу – золота. Кожен копальник-початківець мріє знайти саме золоті монети, а то й цілий скарб. Дехто полює за золотими самородками і, по суті, є сучасними старателями, а інші обирають найлегший шлях – шукають втрачені золоті прикраси на пляжі та в зоні купання. У принципі, все це однорідні об'єкти, які поєднує загальна техніка пошуку.
Металошукач Garrett ACE 250 є найпопулярнішим і затребуваним пошуковим приладом серед шукачів скарбів. Його головний козир – це надійність, доведена протягом багатьох років використання, а універсальність та відмінна адаптація до будь-яких умов пошуку зникали величезну аудиторію прихильників цієї марки. Зазвичай до стандартної комплектації входить типова котушка, що підходить для більшості пошукових завдань, але для ефективності пошуку та розширення можливостей металодетектора рекомендується мати у своєму арсеналі кілька котушок, або вибрати при покупці комплект з потужнішою котушкою.
Зимовий період – ідеальний час для оновлення своєї пошукової техніки та ознайомлення з новинками майбутнього копацького сезону. Виробники металошукачів не втомлюються радувати шанувальників шукання скарбів, оновлюючи свій модельний ряд і розробляючи нові технології пошуку. На сьогоднішній день багатий вибір детекторів може задовольнити практично всі потреби любителів пошуку скарбів, і зробити правильний вибір за такого розмаїття досить непросто. Однак з'являються нові можливості, здатні хоч і не кардинально, але помітно поліпшити результати пошукових робіт.