(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Як боротися з високим рівнем шуму металодетектора

Досить поширена ситуація на копі – надто галасливий металошукач, який дратує своєю тріскотнею і не дає зосередитися на правильних сигналах від знахідок. Причин такої поведінки детектора може бути кілька і практично всі вони пов'язані з регулюванням налаштувань. Однак на рівень шуму можуть впливати і зовнішні фактори, наприклад, електрокабель, що пролягає під землею, або занадто засмічений металом ділянку.

Спочатку необхідно визначити джерело підвищення шуму приладу – зовнішній чи внутрішній. При зовнішніх факторах найкраще змінити місце пошуку, оскільки усунути їх неможливо, або терпіти далі у разі, якщо ділянка дійсно перспективна. Однак щасливчики, що мають металодетектори з можливістю зміни робочої частоти або її зсуву, можуть продовжувати свої пошуки, просто змінивши або зрушивши цей параметр. Функція зсуву частоти має більшість останніх моделей детекторів відомих виробників, особливо Minelab, а ось багаточастотні прилади зустрічаються рідше через свою високу вартість.
Якщо джерело шуму полягає у внутрішніх причинах роботи металошукача, перше, що потрібно перевірити – це баланс грунту, якщо звичайно прилад має таку функцію. Ручне налаштування дозволяє оптимально відрегулювати прилад, причому повинна дотримуватися розумна рівновага між рівнем чутливості до цілей, глибиною виявлення та кількістю хибних сигналів. Якщо занадто знизити чутливість, детектор припинить шуміти, але й водночас перестане помічати цілі. Тому орієнтуватися потрібно за рівнем зносу звукових сигналів приладу, і налаштовувати металошукач таким чином, щоб не пропустити цінні знахідки. Ручне налаштування балансу ґрунту це досить складний процес, проте дуже ефективний.
Другий спосіб знизити рівень шуму металошукача - це перейти в режим дискримінації. За замовчуванням більшість детекторів працюють у режимі «Всі метали», тобто реагують на всі металеві предмети під землею без розбору. Перейшовши в режим дискримінації, прилад буде реагувати на цілі вибірково, хоча при цьому трохи зменшиться глибина виявлення. Оскільки металодетектор видаватиме сигнали лише деякі знахідки, те й рівень шуму знизиться. Поступово відсікаючи непотрібні метали, можна відрегулювати прилад так, що він не голоситиме при кожному шматочку фольги або пробкової пляшки.
Ще один варіант - просто зменшити гучність звукового відгуку і порогового тону, що дозволить підлаштувати металодетектор до поточних пошукових умов відповідно до завдань, що стоять перед шукачем скарбів. Останній і крайній захід зменшити рівень шуму детектора - це знизити чутливість, проте в цьому випадку можна зовсім залишитися без знахідок, так як металошукач погано реагуватиме на цілі під землею, і очевидно пропустить найцінніші об'єкти. Тому знижувати чутливість потрібно поступово на невеликі значення, щоб зберегти необхідну сприйнятливість металошукача до цілей.
Якщо все ж таки звук металошукача досить інтенсивний, і ніяк не вдається звикнути до цього, то, можливо, справа зовсім не в техніці. Можливо, стреси та турботи просто підвищили дратівливість користувача. В цьому випадку потрібно просто вимкнути прилад на деякий час і постаратися розслабитись. Пошук у металошукачі вимагає концентрації та терпіння, тому якщо стан не вдалося стабілізувати, то краще перенести пошуки на інший час.

поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.

      Практично всі сучасні металошукачі мають режим «дискримінація», завдяки цій функції користувач може відрізнити цінні предмети від непотрібного сміття. Правильне настроювання дискримінації є найважливішою операцією і може відіграти ключову роль при пошуку та ухваленні рішення про викопування знахідки.

      Упереджене ставлення до будь-якої справи, у тому числі металопошуку, завжди обмежує Ваші можливості та заважає здійснювати задумане. Упередження - ось наш найлютіший ворог. Адже упередження ґрунтуються на чиємусь досвіді, а для досягнення успіху краще брати до уваги власні спостереження, знання та вірити в удачу, яка так необхідна у шуканні скарбів. Досвідчені пошуковики наводять як докази масу доказів про ті чи інші закономірності, і звичайно, до них потрібно прислухатися, але при цьому зберігати здоровий глузд і вірити у свої власні сили. Ось кілька поширених упереджень, які можуть негативно вплинути на результати пошуку.

      Більшість сучасних металошукачів забезпечені інформативними моніторами, на яких відображається повна інформація про знахідку, її місцезнаходження та параметри пошуку. Проте досвідчені шукачі скарбів розуміють, що це далеко не все, про що може повідати прилад. Головне та найбільш повне джерело інформації – це прямий звуковий сигнал детектор, а дані з екрану можуть бути лише підтвердженням здогадки

      Шукачі скарбів з невеликим стажем досить часто довіряють думці своїх більш досвідчених колег, проте не завжди їх судження вірні і краще витратити трохи часу на придбання власного навички, щоб покладатися тільки на свої спостереження. Навіть якщо хтось говорить, що заплановане місце пошуку вже «вибите», не варто сприймати це як істину в останній інстанції, краще зайвий раз перевіряти ще раз.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.