Залишилося трохи часу до морозів і першого снігу, і шукачі скарбів намагаються використовувати останні тижні пізньої осені по максимуму, окупуючи поля, береги водойм і покинуті села. Їм не страшний пронизливий вітер і дощ, що мрячить, адже вони поглинені своїм улюбленим заняттям. Ретельно захистивши від негоди свій металошукач, пошукові системи здійснюють відважні походи, які часто винагороджуються цікавими знахідками. Але в таку неприємну погоду потрібно з особливою увагою віднести до свого екіпірування, щоб забезпечити комфортні умови.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.
У червні хочеться довше залишатися на природі далеко від побутової та офісної метушні, особливо враховуючи, що це найдовші світлові дні на рік і проводити пошукові роботи можна нескінченно довго, незважаючи на погоду та ступінь освітлення. Але для таких тривалих походів необхідно брати з собою не тільки напої, що вгамовують спрагу, але й запас продовольства.
В очікуванні весни всі уявляють собі теплу і суху погоду з легким приємним вітерцем, але, на жаль, насправді початок весни супроводжується досить сирою та вітряною погодою, яка, зрозуміло, не може зупинити пристрасних шукачів скарбів від проведення перших пошукових робіт на початку нового сезону. Саме тому головним завданням для таких умов буде забезпечення нормальної роботи металошукача шляхом захисту приладу від дощу, туману та мокрого вітру.
Шукання скарбів досить азартне заняття, яке затягує з перших хвилин і не відпускає багато років, проте головне в цій справі не процес, а результат. Основна мета поїздки на коп – це знаходження цінних предметів, які згодом принесуть певний прибуток, або поповнять колекцію любителя-збирача старовин. Тому, щоб не витратити час даремно, потрібно знати деякі моменти, при яких потрібно припинити пошук і вирушить або додому, або на іншу ділянку.