Розробляти свою власну тактику пошуку кожен пошуковик намагається індивідуально, але з урахуванням досвіду колег і прислухаючись до порад досвідчених шукачів скарбів. Існує тактика спонтанного пошуку, коли пошуковик випадково вибирає місце пошуку та незаплановано висувається на абсолютно незнайому ділянку. Однак цей спосіб застосовується досить рідко як експеримент, і в більшості випадків саме системний і добре продуманий пошук дає найкращі результати.
Щоб грамотно підготуватися до копа, найкраще розбити план підготовки на етапи і на кожному рівні провести всі необхідні дії.
Перший етап – вибір місця пошуку та планування маршруту, які можуть значно вплинути на весь перебіг пошукових робіт. Це не обов'язково має бути абсолютно нове місце, набагато важливіше зібрати про передбачувану ділянку якнайбільше інформації, яка допоможе виділити найперспективніші райони. Далі карту місцевості потрібно роздрукувати, а якщо є можливість завантажити потрібні карти в навігатор або смартфон, і відзначити на них потрібні ділянки.
Другий етап – підготовка екіпірування та спорядження, яка також є найважливішою складовою успіху підприємства. Якщо планується поїздка на машині, що є оптимальним варіантом, то краще взяти все що може знадобитися на копі, і не варто боятися взяти щось зайве. У польових умовах може стати в нагоді будь-яка дрібниця: наколінники, ізолента, рушник або ганчірка, змінне взуття або одяг і т.д. А от якщо планується піший похід, то потрібно врахувати, що все спорядження доведеться нести на собі, тож у цьому випадку краще брати необхідний мінімум.
Третій етап – тренувальний, який передбачає перед походом тестування металошукача на якійсь довільній ділянці. Можна вибрати майданчик неподалік будинку з набором типових цілей – іржаві шматки заліза, металеве сміття, фольга, пробки та кілька реально цінних знахідок. Це потрібно для перевірки правильної роботи та налаштування приладу, а також відточування власних навичок пошуку. Такий пробний тест перед копом схожий на спортивну розминку перед тренуванням, що є вкрай корисним і допомагає освіжити в пам'яті всі свої знання та вміння.
І останній етап чи скоріше напуття, яке допомагає зосередитися лише на пошуку та поставлених завданнях. Всі свої тривоги та проблеми перед копом краще залишати вдома, адже настрій та позитивний настрій позначається на будь-якій діяльності, і шукання скарбів не виняток. Прокручування під час пошуку важких думок призводить до непродуктивного результату, тому трохи відпочинку та розслаблення перед походом нікому не завадить.
Український копач та копач англійський - зовсім різні люди. Історія трапилася у лютому 2023 року з англійським копачем Кріс Улліотт, на полі в районі Райдейл, Північний Йоркшир. За описом таблоїда ВВС, Кріс захопився...
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.