(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Що потрібно знати, щоб стати шукачем скарбів-нумізматом

Монетний пошук – один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі. Крім того, їх зручно колекціонувати, тому що дрібні предмети не вимагають багато місця та спеціальних умов зберігання. Також монети можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках, де тисячі нумізматів діляться своїми здобутками та колекціями. Збирання монет – заняття досить захоплююче, і самостійно знаходити цікаві екземпляри для своєї колекції подвійно приємніше, тому багато шукачів скарбів з часом перетворюються на пристрасних збирачів монет.

З чого розпочати пошук монет

Насамперед, для монетного пошуку потрібен якісний металошукач, проте для пошуку старовинних монет необов'язково мати найдорожчий наворочений прилад, достатнього детектора середнього рівня з гарною дискримінацією, наприклад , minelab x-terra 705 . Також варто пам'ятати, що монети зустрічаються з різних сплавів, тому для срібла і золота добре мати спеціальні режими та функції. Монети відносяться до дрібних знахідок, і для ведення їх пошуку потрібна котушка невеликого розміру, а також снайперка для виявлення точного місцезнаходження цілей. Великі котушки підійдуть лише для розвідувальних робіт, оскільки вони не здатні виявляти дрібні об'єкти.

Якщо вже вдалося зібрати невелику колекцію старовинних монет, слід її оцінити і визначитися з напрямом колекціонування. Найпростіший спосіб - почати збирати радянські монети, сортуючи їх за роками, так як це найпоширеніші грошові знаки, які вдається виявити шукачі скарбів. Найкраще використовувати спеціальні тематичні альбоми для монет, які дозволяють систематизувати колекцію та не заплутатися у хронології. Якщо знайдені монети відносяться до різних держав, наприклад, у місцях, де за старих часів проходили торгові шляхи, то варто задуматися про колекціонування країнами. Стародавніші знахідки, що належать до періоду Київської Русі, виявити досить складно, але можливо, і такі монети цінуються досить високо серед нумізматів.

Щоб визначити яку монету вдалося виявити та оцінити її стан прямо під час копа, варто взяти з собою на пошук хорошу лупу. Такий девайс займе мінімум місця, але буде вкрай корисний, адже іноді одні знахідки можуть дати наведення, що неподалік ще щось цікавіше. Наприклад, якщо вдалося виявити російські срібні монети дореволюційного періоду, викарбувані в 1820, 1840, 1870 або в 1890 році, то є велика ймовірність, що поруч можуть виявитися царські золоті монети номіналом п'ять і десять карбованців, які карбувалися в той же час. Також потрібно подбати про збереження знайдених монет, вони не повинні стикатися один з одним при транспортуванні і в жодному разі не варто їх одразу очищати. Очищення монет вимагає акуратності та терпіння, тому робити це можна лише в домашніх умовах.

Незалежно від того, як з'являються старовинні монети в колекції шляхом обміну, купівлі або знаходження за допомогою металошукача, потрібно вчитися їх оцінювати та усвідомлено оновлювати збори, додаючи кращі екземпляри, які можна собі дозволити. Щодо ціни, то краще встановити якусь планку і намагатися дотримуватися її. Для отримання знань з нумізматики варто придбати спеціальну літературу та потрібні каталоги, щоб бути в темі і не марнувати гроші. Самоосвіта має важливу роль у справі колекціонування, тому варто частіше відвідувати спеціалізовані сайти, стежити за аукціонами і набиратися досвіду скрізь, де тільки можливо.


поділитися


Теги статті

Відгуки
Микейлян
30-06-2021
Я очень много лет занимаюсь нумизматикой, поэтому для меня приоритетом является использованный мд. Было у меня их порядка десяти, но rutus в поиске монет нравится больше всего за определение и разделение металлов и глубину обнаружения. Сейчас в коллекции у меня 84 найденных мною монеты (26 уже найдено с rutus)...
Оцінка
# # # # #
Артемій
28-07-2021
Я тільки недавно став активно займатися нумізматикою, що виявилося дуже цікавою справою. Дійсно потрібно знати багато інформації, бо це займає важливу роль в колекціонуванні. А прийшов я до нього коли взяв собі до використання Rutus Argo, то на монети прям пруха пішла.
Оцінка
# # # # #
Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.

      Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.

      Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.

      Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.

      У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.

      Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.

      Після тривалої перерви в зимовий період, дуже хочеться, якнайшвидше взяти в руки рідний металошукач і поринути у улюблене заняття, але чи варто так поспішати і розпочинати пошуки, доки не зійде весь сніг?

      За прогнозами 2018 рік буде не менш врожайним на новинки, ніж попередні періоди, оскільки виробники постійно анонсують нововведення, інноваційний прилад, унікальна пошукова котушка або передова технологія, здатна здійснити революцію в металошуку. Періодично з'являється інформація про такі новинки, чи стануть вони реальністю покаже наступний рік.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • У нашому магазині можете підібрати гаррет айс 250, а також купити металошукач у харкові з доставкою по Україні.
  • Пропонуємо підібрати металошукач тесоро або manticore minelab ціна здивує всіх.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити металошукач бу та купити металошукач в житомирі - найкращий асортимент в Україні.
  • У нас вигідні ціни на гаррет про поінтер, тому поспішайте підібрати собі металошукач гаррет та купити за найкращою ціною
  • Як швидко підібрати ґрунтові металошукачі квест, а також ii 28fmf rc - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.