(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Як боротися з пробковими пробками на засмічених ділянках

Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, а у зони відпочинку такі, як пляжі чи парки, всіяні ними практично по всій території. Звичайно, пробки лежать не на поверхні, а на невеликій глибині від поверхні землі і відрізнити їх від монет і реліквій за допомогою детектора іноді буває досить складно, тим самим вони створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.

Фольгу та металевий дріт, які також часто трапляються на копі, можна відсікти за допомогою вибіркової функції дискримінація, а ось із пробками ситуація складніша. Справа в тому, що провідність пробок знаходиться в тому ж діапазоні дискримінації, що і більшість сплавів, з яких карбували монети в колишні часи, включаючи мідь, срібло та золото, тому відключити цей діапазон немає жодної можливості, інакше всі цінні знахідки будуть пропущені. Більшість шукачів скарбів просто викопують пробки поряд з іншими цінними знахідками, але заняття це трудомістке, тому що на частку пробок припадає більше 90% всіх цілей.

Шукачі скарбів вигадують різні хитрощі, що допомагають боротися з цією напастю у вигляді пляшкових пробок, але основним інструментом для відмінності цінних знахідок від сміття все ж є якісний металошукач, здатний за допомогою спеціальних функцій чітко визначити вид і склад мети. Такі пошукові пристрої як Garrett AT PRO або Minelab X-Terra 705 мають можливість поряд зі звичайною шкалою дискримінації відображати на екрані число VDI, яке може допомогти більш точно ідентифікувати ціль. Згідно з цими даними, користувач може досить точно зрозуміти, що за предмет знаходиться під котушкою і правильно прийняти рішення про вилучення мети.

Детектор від австралійського виробника Minelab Equinox володіє неабиякими здібностями і може справлятися з такими складними завданнями як відсіювання пробкових пробок, але за умови, що користувач на високому рівні володіє приладом і достатньо знає тонкощі металопошуку. Багаточастотний режим Multi-IQ є новітньою розробкою інженерів компанії Minelab і покликаний ідентифікувати цілі відразу за двома параметрами, визначаючи провідність цілі та її відповідність чорним металам. Аналізуючи ці показники, а також зіставляючи їх зі значеннями в інших режимах шукач скарбів може отримати інформацію про знахідку без необхідності її викопування.

Що стосується техніки пошуку, то потрібно потренуватися швидко перемикатися між режимами, порівнюючи значення багаточастотному режимі і при робочій частоті 10 кГц. При виявленні сміття ці параметри сильно відрізняються, але якщо виявлена мета є монетою, ці значення досить близькі. Металошукачі серії Equinox з високою точністю можуть розпізнавати виявлені цілі, відрізняючи круглі бляшані пробки від цінних монет, а Minelab Equinox 800 дозволяє зберігати власні налаштування та програми пошуку за допомогою швидкої кнопки користувача, тому наступного разу не доведеться налаштовувати прилад з нуля, а продовжити пошуки у тому ж режимі. Такі навички та обладнання економлять масу часу, а значить пошук буде набагато продуктивнішим у порівнянні зі звичайними металошукачами.


поділитися


Теги статті

Відгуки
Нікітіч
22-08-2021
Я теж хочу економити час не копаючи ось ці кришки чи ще якусь єрунду. При цьому декілька разів мені радили звернути увагу на техніку польського виробництва (назва Rutus здається). Кажуть вони дуже точно розподіляють виявлені предмети...
Оцінка
# # # # #
Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.

      Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.

      Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.

      У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.

      Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.

      Нещодавно компанія Minelab випустила три нових детектори в серії компактних металодетекторів Go-Find, моделі Go-Find 22, Go-Find 44, Go-Find 66 відповідно, які повинні замінити попередні моделі. Чим вони відрізняються від Go-Find 20-40-60 і які переваги мають читаємо у статті.

      Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.

      Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.