(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Секрети та хитрощі під час роботи в режимі дискримінації

Крім цінних знахідок, які періодично знаходять шукачі скарбів, у землі міститься величезна кількість різних предметів з абсолютно різних металів, які є об'єктами реагування металошукача. У режимі «всі метали» детектор чутливий до будь-яких металевих предметів, але якщо запустити в роботу режим «дискримінації», то алгоритм виявлення зміниться, і прилад почне відрізняти один від одного алюмінієві, мідні, металеві, срібні або золоті цілі. Практично всі сучасні металошукачі мають цю можливість, завдяки якій користувач може відрізнити цінні предмети від непотрібного сміття.

Правильне настроювання дискримінації є найважливішою операцією і може відіграти ключову роль при пошуку та ухваленні рішення про викопування знахідки. Бувають прилади, які працюють лише на сигналах, і дискримінацію можна визначити лише на слух, але найпоширеніший тип відображення дискримінації сучасних детекторів – візуальний, коли користувач бачить на дисплеї шкалу, розбиту на сегменти. При виявленні об'єктів на екрані відображається тип знахідки у вигляді значків, наприклад, монета, реліквія або ювелірна прикраса або тип металу, наприклад, золото, мідь або олово.

Дискримінація металів при пошуку металошукачем: налаштування та поради

У деяких моделях можна відразу встановити потрібний режим дискримінації, при якому металошукач виявлятиме лише вказані об'єкти. Для досвідчених шукачів скарбів існує варіант селективної дискримінації , при якій користувач може самостійно вибирати об'єкти, що відсікаються, причому такий алгоритм може бути послідовним або вибірковим. Для того, щоб скористатися цією функцією, потрібно створити «маску дискримінації», в якій буде вказано, які метали розпізнавати, а які пропустити в залежності від мети пошуку. Наприклад, приймати тільки сигнали від мідних та золотих об'єктів, а цілі з нікелю та срібла виключити.

Деякі моделі металошукачів мають просунуту двовимірну систему дискримінації , засновану на використанні двох властивостей металів: вмісту заліза та електропровідності. Такий підхід в ідентифікації об'єктів значно збільшує шанси виявити справді цінні об'єкти. Подібну технологію Smartfind 2 використовують детектори Minelab E-Trac та Minelab Explorer. Ці прилади максимально точно розрізняють метали та дають високий якісний результат пошуку. Крім того, металошукачі Minelab забезпечені високошвидкісними мікроконтролерами, які миттєво обробляють отриманий сигнал від мети, виводячи результат у зрозумілому графічному та числовому вигляді, даючи можливість максимально точно розібратися в цілях та виключити непотрібне сміття.

Однак користуватися дискримінатором потрібно обережно і з розумінням процесу, оскільки занадто обмежуючи діапазон цілей, можна пропустити і об'єкти, що стоять. При роботі в режимі дискримінації слід враховувати такий параметр як «фазова затримка», що означає деяке запізнення сигналу котушки в залежності від мети. Ця затримка залежить від глибини залягання об'єкта, властивостей ґрунту, форми та розташування виявленого предмета. Наприклад, сильно мінералізований грунт або монета, що стоїть на ребрі, можуть сигналізувати як залізо, і в другому випадку можна упустити цікаву знахідку. Тому не потрібно завищувати настройки дискримінації, а намагатися дотримуватися розумного балансу при виключенні об'єктів.

Деякі пошукові системи скаржаться, що в режимі дискримінації металошукач все одно реагує на залізні цілі, особливо незвичайної або кільцеподібної форми. Такі предмети видають уривчастий сигнал і розрізнити залізо детектору досить складно, але якщо встановити котушку над об'єктом, то визначити залізний предмет буде легше. Крім того, залізні цілі за довгий час перебування в землі сильно окислюються і створюють так званий ефект ореолу, який за своєю інтенсивністю може подолати встановлений рівень дискримінації. Визначити тип такої знахідки можна тільки при викопуванні, але не варто цього боятися, тому що в деяких випадках можуть зустрітись цікаві історичні артефакти.

Також читай >>> Показники дискримінації детектора Minelab X-Terra 705


поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.

      Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.

      Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.

      Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.

      Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.

      Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.

      У червні хочеться довше залишатися на природі далеко від побутової та офісної метушні, особливо враховуючи, що це найдовші світлові дні на рік і проводити пошукові роботи можна нескінченно довго, незважаючи на погоду та ступінь освітлення. Але для таких тривалих походів необхідно брати з собою не тільки напої, що вгамовують спрагу, але й запас продовольства.

      Робота з металошукачем у зимовий період завдання нелегке. Для досягнення хорошого результату в копі в цей період одного ентузіазму недостатньо, потрібно освоїти техніку проведення пошукових робіт в зимовий період з дотриманням деяких правил і підібрати відповідне спорядження.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • Як швидко підібрати quest x10 pro, а також металошукач житомир - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
  • У нашому магазині можете підібрати металошукачі garrett, а також купити мінелаб з доставкою по Україні.
  • У нас вигідні ціни на металошукачі whites, тому поспішайте підібрати собі металошукач чернігів та купити за найкращою ціною
  • Пропонуємо підібрати quest q40 або terra pro ціна здивує всіх.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити марс голіаф та apex купити - найкращий асортимент в Україні.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.