Якими б привабливими не були знахідки біля поверхні землі, більшість шукачів скарбів прагнуть заглянути глибше, щоб дізнатися, що там ще приховує земля, які нові таємниці можна розкрити. Найпопулярніше питання при покупці металошукача чи котушки: «Яка максимальна глибина виявлення металодетектора?». За великим рахунком, такого параметра не існує, тому що на заглибленість впливає безліч факторів, а ось як вичавити зі свого приладу максимальні показники глибини допоможуть деякі поради.
Грунт. Перш за все, шукач скарбів повинен усвідомлювати всі свої дії, так як від того наскільки правильно обрана програма пошуку і оптимально виставлені налаштування для тих чи інших умов, за великим рахунком, залежить результат пошуку. Глибина виявлення мети залежить від рівня мінералізації ділянки: чим більш насичений мінералами та «гарячим камінням» грунт, тим гірше бачить металошукач; від розміру мети – що більший предмет, то глибше він визначається; а також мають місце такі фактори як вологість ґрунту, наявність зовнішніх електроперешкод, конфігурація мети та її становище у землі.
Котушка. Для того щоб правильно налаштувати металошукач, його характеристики потрібно знати досконало, а також розуміти всі можливості та обмеження детектора. А для цього потрібно витратити достатньо часу та зусиль, відстежуючи поведінку приладу в різних умовах, та регулярно проводячи експерименти та тести повітрям. Розмір та конфігурація котушки також має велике значення для глибини виявлення, чим більше діаметр, тим глибше можна побачити, але при цьому чутливість до дрібних деталей може знизитися. Однак є сучасні моделі, які можуть зберігати високу чутливість разом із збільшенням глибини.
Тактика пошуку . Для того, щоб виявляти глибокі цілі, важлива тактика ведення пошуку, при швидкому проскакуванні ділянки шанси знайти глибокозалягаючу мету невеликі. Найчастіше такі об'єкти дають слабкий сигнал і на великій швидкості його легко пропустити, тому якщо мета пошуку знайти глибоколежачі знахідки, то доведеться сканувати повільно і вдумливо, зупиняючись і вслухаючись у кожен звук. Без навушників це зробити неможливо, тому лише використовуючи ізольовану звукову індикацію можна повністю зосередитися на розпізнаванні чітких аудіо-сигналів.
Режими «всі метали» . Серед досвідчених шукачів скарбів є думка, то якщо при скануванні використовувати режим «усі метали», то металодетектор буде глибше виявляти цілі. Це дійсно так, але потрібно мати на увазі, що розпізнавання металів у цьому випадку буде гіршим, хоча такі якісні металошукачі як Minelab навіть у цьому режимі чудово справляються із завданням. Для збільшення глибини можна підвищити чутливість, але стежити, щоб рівень був не максимальним, інакше через якофонію звуків можна не почути потрібний сигнал.
Дискримінація . Інший параметр, як дискримінація, може допомогти збільшити глибину виявлення. Зниження до розумного рівня цього показника може принести успіх у вигляді цінної реліквії або глибоколежачої монети. Існують спеціальні засоби, які використовують деякі моделі металошукачів, що дозволяють примусово збільшувати глибину сканування. Такі прилади використовують додаткову потужність, завдяки якій досягається приріст за глибиною на 35-40%. Крім того, можна використовувати додаткові глибинні котушки, які підходять до деяких моделей детекторів, що дозволяє збільшити показники глибини.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.
Для шукачів скарбів не секрет, що для кожного пошукового випадку краще вибирати котушку, яка максимально підходить для даних умов. Саме тому компанії, що випускають котушки намагаються не тільки задовольнити існуючий попит, але і дивувати своїх споживачів новими розробками, створюючи оригінальні датчики незвичайної форми і конфігурації.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.