Упереджене ставлення до будь-якої справи, у тому числі металопошуку, завжди обмежує Ваші можливості та заважає здійснювати задумане. Упередження - ось наш найлютіший ворог. Адже упередження ґрунтуються на чиємусь досвіді, а для досягнення успіху краще брати до уваги власні спостереження, знання та вірити в удачу, яка так необхідна у шуканні скарбів. Досвідчені пошуковики наводять як докази масу доказів про ті чи інші закономірності, і звичайно, до них потрібно прислухатися, але при цьому зберігати здоровий глузд і вірити у свої власні сили. Ось кілька поширених упереджень, які можуть негативно вплинути на результати пошуку.
Вибір місцевості. Є кілька помилок щодо вибору місцевості для пошуку, які не завжди спрацьовують. Наприклад, деякі вважають, що якщо ділянки мають схожий ландшафт і візуально схожі, то знахідки теж будуть однотипні. Звичайно, це не так, на однакових ділянках можна знайти різноманітні предмети, а якщо пощастить, то й цінні експонати. Це не залежить від показників території, а ось «вибитість» ділянки може вплинути на результат пошуку, але цей фактор відносний. Все залежить від того, як людина підготувалася до пошуку, дізналася історію місцевості, і звичайно, яким металошукачем і котушкою користуватися, адже просунуті моделі мають розширені функції і можуть бути більш чутливими. Також важливим фактором є досвідченість шукача скарбів, і його здатність грамотно налаштувати прилад.
Вибір металошукача. Однак упередженість по відношенню до пошукової техніки також може зіграти злий жарт, оскільки деякі вважають, що чим дорожчий металошукач , тим ефективнішим буде пошук. Безумовно, характеристики приладу – це найважливіший елемент успішного заходу, але слід усвідомлювати, що шукає не машина, а людина і саме користувач приймає ключові рішення в результаті аналізу даних металодетектора. Крім того, думка, що чим більше функцій, тим ефективніший пошук теж не завжди працює, оскільки і з мінімальним набором опцій можна знаходити цінні знахідки завдяки вмілому володінню технікою. Також не варто зупинятися на певному наборі налаштувань, що здається оптимальним, а частіше експериментувати і знаходити нові рішення для будь-яких пошукових умов.
Вибір опцій. Що стосується налаштувань детектора, то тут також є забобони, на які зазвичай потрапляють новачки. Це відноситься, перш за все, до чутливості металодетектора, яку деякі накручують до максимуму, намагаючись осягнути всі цілі, але в такій какофонії звуків навряд чи вдасться визначити щось вартісне. Тому чутливість детектора повинна відповідати «золотій середині», тобто враховувати мінералізацію ґрунту та наявність металосміття у ґрунті. Чим чистіша ділянка, тим вище можна піднімати чутливість. Помилка також є те, що якщо збільшити напругу, то збільшитися глибина виявлення, що не відповідає дійсності, так як використання батарей з більш високою напругою може тільки збільшити час роботи металошукача, але не його продуктивність.
Ще одне спірне питання - це режим "Всі метали", який дозволяє реагувати на будь-який тип металу, а тому не може відсікати непотрібні цілі. Існує думка, що відключивши дискримінацію заліза, прилад почне виявляти лише кольорові цілі, але це не зовсім так, тому пошуковик ризикує пропустити і цінні предмети, а в режимі виявлення всіх металів це виключено. Також недоцільно ґрунтуватися лише на числових значеннях VDI, що відображаються на дисплеї. Безумовно, це корисна опція, але вона лише доповнює інформацію про знахідку, а розглядати мету потрібно з огляду на всі фактори. До речі, деякі шукачі скарбів вважають, що чим важчий об'єкт, тим сильніший сигнал від нього. Це хибне твердження, на силу звуку впливає площа поверхні предмета, але ніяк не його вага, і то якщо мета розташована плашмя, а не стоїть на ребрі.
А ось які навички будуть корисними для ефективного пошуку, читай в іншій нашій статті.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.