Прилади для пошуку прихованих металевих предметів, такі як металошукачі, вже давно перемістилися зі спеціалізованої сфери до любителів пошуку скарбів. Причому більшість виробників пошукової техніки, враховуючи цю тенденцію, переорієнтували своє виробництво для нової категорії споживачів, а деякі компанії почали створювати прилади тільки для цих цілей. Так болгарська фірма GM Metaldetectors наприкінці XX століття розпочала виробництво нових металодетекторів, створених спеціально для археологічних розкопок.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
За прогнозами 2018 рік буде не менш врожайним на новинки, ніж попередні періоди, оскільки виробники постійно анонсують нововведення, інноваційний прилад, унікальна пошукова котушка або передова технологія, здатна здійснити революцію в металошуку. Періодично з'являється інформація про такі новинки, чи стануть вони реальністю покаже наступний рік.
Робота з металошукачем у зимовий період завдання нелегке. Для досягнення хорошого результату в копі в цей період одного ентузіазму недостатньо, потрібно освоїти техніку проведення пошукових робіт в зимовий період з дотриманням деяких правил і підібрати відповідне спорядження.
Досвідчені шукачі скарбів знають безліч секретів і хитрощів пошуку, а так само добре розбираються в здібностях свого металошукача, що допомагають зробити пошук максимально ефективним. Але крім вивчення всіх можливостей металошукача та застосування їх на практиці результату може сприяти зміна та удосконалення самої тактики пошуку.
Не для кого не секрет, що маючи навіть бюджетний металошукач зі стандартним набором функцій можна досягти неймовірних результатів, завдяки грамотному використанню приладу та уникнення типових помилок, які іноді припускаються навіть досвідчені користувачі. А ось яких найчастіших помилок припускаються пошукові системи, читай у статті.
Просто так блукати полями в надії знайти скарб або розсип монет вважається малоефективним способом шукання скарбів, а от якщо добре підготуватися і спланувати свій похід, перспективи знайти гарне місце для пошуку зростають у кілька разів. Тож з чого почати підготовку, і на що звернути увагу?