(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Печерні скарби – міфи та реальність

Чимало написано художньої та аматорської літератури про печерні скарби та таємничі підземелля з незліченними скарбами, де ховали свій видобуток як історичні особистості, так і звичайні люди. Більшість із них вигадка і письменницькі прийоми пригодницького жанру, проте частка правди в цьому є, оскільки за старих часів існувала традиція ховати свої багатства в таких затишних місцях як печери, надійно приховані від сторонніх очей. Це також підтверджують численні археологічні відкриття, що відбуваються під час планових розкопок у печерах, де відбувалися стародавні ритуали, ховалися розбійники зі своєю здобиччю, проводилися поховання, і все це супроводжувалося багатими прикрасами та різними цінними предметами.

Знайти такі місця непросто, адже вони ретельно ховалися, але для захоплених своєю справою шукачів скарбів не існує жодних перешкод. Звичайно, складно виявити таку схованку без підготовки, просто досліджуючи ділянку, що сподобалася, хоча елемент удачі ніхто не скасовував. Все ж таки для пошуку в печерах краще мати деяку базу знань, тобто заздалегідь вивчити місцевість, її ландшафт та особливості, почитати історію, при цьому постаратися використовувати не сучасні, а старовинні карти. Будь-яка інформація може принести користь і можливо призведе до бажаного скарбу, але навіть у разі невдачі в таких місцях можна виявити багато цікавих знахідок: стародавня зброя, елементи старовинного начиння, що використовуються в підношеннях, дрібні схрони, останки тварин, скам'янілості та ін.

Більшість печерних скарбів було виявлено за допомогою звичайних універсальних металошукачів , але щоб посилити ймовірність і зробити пошук більш комфортним краще звернути увагу на деякі моделі детекторів, які допоможуть простіше впоратися з такими складними умовами. Насамперед, прилад повинен бути легким та мобільним, щоб можна було утримати його однією рукою. Найбільш вдалий варіант для пошуку в печері – це аналогові металодетектори , які важать не більше ніж кілограм. До того ж вони мають неймовірно швидкий відгук від цілей і дозволяють визначати знахідки тільки по звуку, не відволікаючи шукача скарбів від огляду всередині печери. Адже дослідження печер заняття не є цілком безпечним і зір є важливим фактором при обстеженні подібних місць.


Спелеологія - це особливий вид дослідження підземних надр і без певних знань та підготовки займатися цим досить ризиковано. Ніколи не можна вирушати на пошуки в печери поодинці, тільки в компанії, що складається щонайменше з трьох осіб. Якщо раптом станеться щось непередбачене, то двоє залишаються в печері, а третій вирушає за допомогою, тому що в жодному разі не можна залишати одну людину в печері. Спорядження для пошуку печери повинно передбачати всі потреби, які можуть виникнути в ході дослідження. Обов'язково повинні бути з собою кілька джерел освітлення, аптечка з усім необхідним, гарний запас води та їжі.

Найкраще якщо в команді буде досвідчений учасник, який має гарний досвід у печерному пошуку чи дослідженні печер. Якщо таку людину не вдалося знайти, то краще не ризикувати, а обмежитися невеликою дистанцією. Насамперед, потрібно обстежити за допомогою металошукача вхід до печери, адже схованка може бути розташована і зовні. Можливо людина, яка хотіла сховати цінності, злякалася йти всередину в темряву, і передумавши закопала свій скарб біля вхідної частини. Якщо пошуковик вирішив ризикнути і обстежити печеру самостійно, то не варто захоплюватися, а обмежитися освітленими місцями всередині печери, адже давні люди могли вчинити також через страх пройти вглиб у незвіданий темний простір. Якщо є можливість регулювання чутливості детектора, краще цей показник трохи знизити, щоб прилад не реагував на сміття біля входу в печеру, де могли побувати цікаві туристи.


поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.

      Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.

      Золоті знахідки є межею мрій кожного шукача скарбів, адже золото один з найцінніших металів, який найбільш затребуваний, чи то реліквія, ювелірна прикраса чи монета. Звичайно, такий вид шукання скарбів вимагає більше зусиль, тому що знайти золотоносні ділянки завдання не з легких, і не кожному дано виявити цінне родовище, але спробувати варто.

      За всю історію пошуків скарбів було знайдено чимало цікавих і цінних знахідок: рідкісних монет, казково дорогих скарбів, рідкісних історичних реліквій. Однак щоразу поряд із цінностями їм доводиться викопувати не такі видатні об'єкти, а іноді вигляд цих знахідок викликає подив і навіть страх.

      У процесі пошуку шукачі скарбів знаходять різні предмети, від залізних цвяхів і підків до цінних старовинних монет і реліквій. Але найбажанішою знахідкою кожного пошуковика все ж таки є скарб. Такий скарб може виглядати по-різному, іноді це просто гаманець з монетами, або окована залізом скриня, але найчастіше скарби знаходять у скарбничках, таких глиняних горщиках, наповнених срібними, золотими або простими монетами, які використовували для зберігання заощаджень у давнину.

      Стартував черговий копацький сезон і сотні любителів археології та пошуку скарбів вийшли в поля для здійснення своїх найзаповітніших бажань і одночасно порадіти весняному сонечку. Серед цієї численної братії чимало новачків, які вперше взяли в руки металошукач, але ще тільки початківців знайомиться із захоплюючою справою шукання скарбів. Не завжди поруч знайдеться досвідчений пошуковик, який підкаже з чого почати і як приступити до пошуку скарбів, часто копачам-початківцям доводиться набувати досвіду на власних помилках. Корисна інформація у будь-якому випадку полегшить це завдання.

      Окрім чудового проведення часу та захоплюючого хобі пошук з металошукачем може стати чудовим джерелом доходів, як додатковим, так і основним. Все залежить від того, скільки часу шукач скарбів готовий витрачати на пошук скарбів. Новачки, які вперше взяли в руки детектор і відчувши легке збудження при першій знахідці, задаються питанням, як швидко їхня діяльність може окупити пошуковий прилад. Питання риторичне і відповідь не можна дати однозначної, оскільки це залежить від багатьох факторів.

      Зима добігає кінця, а значить чергові пошукові роботи ось-ось почнуться в усіх напрямках. Однак, щоб вдало стартувати, необхідно провести деякі підготовчі роботи, інакше на самому початку можуть виникнути неприємності, і приємне враження від пошуку може бути зіпсовано. Багато шукачів скарбів проводять час в очікуванні копацького сезону за комп'ютером у пошуках перспективних місць і планування нових маршрутів. Безперечно, це дуже важливо і без цього продуктивного пошуку просто не вийде. Але окрім теорії потрібно бути готовим та технічно.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • Як швидко підібрати ґрунтовий металошукач garrett, а також hunter металошукач - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
  • Пропонуємо підібрати гаррет ace або x5 ціна здивує всіх.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити бездротові навушники для металошукача та terra pro купити - найкращий асортимент в Україні.
  • У нашому магазині можете підібрати ace apex, а також купити garrett ace 250 з доставкою по Україні.
  • У нас вигідні ціни на х 10 про, тому поспішайте підібрати собі металошукач професійний та купити за найкращою ціною
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.