Незважаючи на те, що останні зимові сезони були відносно теплими, все ж таки робота з металошукачем у цей період завдання не з легких. Навіть за невеликого морозу земля значно промерзає і викопувати знахідки важко, не кажучи вже про зовнішні погодні умови, які не додають комфорту під час пошуку. Однак це не зупиняє відчайдушних мисливців за скарбами, які за будь-якої погоди готові вирушити в похід. Але для досягнення гарного результату одного ентузіазму недостатньо, потрібно освоїти техніку проведення пошукових робіт у зимовий період з дотриманням деяких правил та підібрати відповідне спорядження.
Перше правило – раціональний вибір місця пошуку, який передбачає менше витрачених зусиль при скануванні ділянки та викопуванні знахідок. Вибирати потрібно ті місця, де сніговий покрив тонший, а також був досвід виявлення цілей на невеликій глибині до 20 см, тому що глибше не вдасться нічого витягти з мерзлої землі. Хорошим вибором будуть будівельні майданчики, які зупинені в зимовий період, але діючі теж підійдуть, оскільки будівельна техніка досить добре оголює ґрунт. Крім того, складнощі можуть виникнути, якщо на землі утворилася крижана кірка, яку подолати значно складніше, ніж сніг, тому варто вибирати пухкі ділянки з рослинністю або там, де видно бруд.
Наступне правило стосується металошукача, оскільки від нього залежить успішність всього заходу. Крім захисту від вологості та промерзання, прилад має бути правильно налаштований. Для мерзлої землі найкраще встановлювати низький рівень чутливості, що пов'язано з тим, що якщо пошуковик виявить глибокозалягаючу мету, то все одно не зможе її викопати, тому краще не розчаровуватися, а проводити пошуки на глибині, яка доступна для вилучення. Однак якщо в спорядженні є кригоруб або кирка, а користувач сповнений енергії і сил, то тоді можна використовувати повні можливості свого металошукача.
Ще один оригінальний спосіб для добування знахідок із мерзлої землі – це взяти її із собою! Це не жарт, а цілком практична порада, яка має на увазі транспортування в тепле місце грудок землі, яке не вдалося розбити в польових умовах. Тобто якщо металошукач виявив мету, але розбити грудку землі не вдалося, то не потрібно перенапружуватися, а просто захопити з собою мішки для сміття і скласти грудки туди. Після повернення потрібно почекати, коли земля розмерзнеться природним способом і спокійно витягти знахідки без пошкоджень. Можна скористатися гарячою водою, щоб прискорити розморожування, але в цьому випадку є ризик нашкодити реліквії, особливо якщо вона досить стара.
Бувають такі ситуації, коли металодетектор цілком достовірно вказує на цінну річ під землею, але дістати її неможливо через погодні умови. У таких випадках потрібно вести записи та відзначати ці ділянки, щоб згодом можна було повернутися на це місце та викопати бажану мету. Підійдуть будь-які способи фіксування знахідок: GPS-координати, замальовка карти місцевості, записи в блокноті з докладним описом розташування, також можна залишити якийсь знак, який буде орієнтиром для повернення. Весна вже зовсім близько і новий сезон із вже наміченими знахідками буде набагато успішнішим.
Український копач та копач англійський - зовсім різні люди. Історія трапилася у лютому 2023 року з англійським копачем Кріс Улліотт, на полі в районі Райдейл, Північний Йоркшир. За описом таблоїда ВВС, Кріс захопився...
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.