(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00. Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
Найприкольніше в мега знахідці не вартість, а дорога якою ви йшли до неї.

 Український копач та копач англійський - зовсім різні люди. Історія трапилася у лютому 2023 року з англійським копачем Кріс Улліотт, на полі в районі Райдейл, Північний Йоркшир. За описом таблоїда ВВС, Кріс захопився приладовим пошуком у 2020 році під час карантину. Виходив на коп щодня, аби не сидіти вдома. Пройшов шлях від "дешевого приладу для новачків за 200 фунтів" до "інструменту найвищого класу вартістю близько 2000 фунтів стерлінгів". Кріс упевнений, приладовий пошук стає дедалі популярнішим.

 
За хвилину до успіху, розповідає Кріс... Я обійшов це поле і нічого не знайшов, як раптом детектор щось вловив. Що б це не було, воно було досить глибоким. Я почав копати. Багато хто б здався, але, оскільки я не знайшов нічого іншого, я вирішив, що не зупинюся на цьому. Хотів дізнатися, що це таке.
 
Я викопав приблизно 2 фути (60 см) і побачив верхній край того, що спочатку прийняв за іржаве відро. Я міг бачити на ньому ці маленькі зашморги, які все ще рухалися. Я подумав, що якщо вони все ще рухаються, цей об'єкт, можливо, у кращому разі вікторіанський.
 
Він згадує, що розлючені розкопки пана Улліотта викликали інтерес у інших любителів, які швидко зібралися навколо нього. "Там були люди, які були набагато досвідченіші за мене", — сказав він. Вони сказали мені, що, на їхню думку, це схоже на англосаксонську...
 
Так і сталося. Виявлений артефакт виявився підвісною чашею із мідного сплаву. Знахідка датована англосаксонським періодом (410-1066 рр. н.е.). Продана 5 вересня 2023 на аукціоні Timeline за 36 400 фунтів стерлінгів. Кошти розділили між собою копач та власник поля.
 
Улліотт, професійний фотограф, має намір використати свою частку доходів від продажу, щоб купити нову камеру та побалувати родину.
 
Хороша історія зі щасливим кінцем. Але є кілька моментів, які варто обговорити.
 
1. Нормальний такий собі Йоркшир Північний, якщо там у лютому вже (чи ще?) можна копати. Поблукати з металошукачем взимку це так аристократично. Справжня мрія.
 
2. Шкода в статті BBC не промайнули моделі тих самих "приладу для новачків" та "інструменту вищого класу". Може там все за класикою, стартанув з Асі, піднявся до Деусу. А може й ні. У будь-якому випадку, я вважаю, що "приладів для новачків" немає. І "інструментів вищого класу" теж. Тим паче за 2000 фунтів.
 
3. Він значить обійшов усе поле і нічого не знайшов, і раптом детектор щось уловив... А може, треба було відразу вмикати прилад, а не ходити даремно? Жарт, але щоб зрозуміти весь зміст кількох слів "обійшов усе поле і нічого не знайшов", це треба бути в темі. Обиватель уявить, як він пройшовся легким кроком, насолоджуючись співом птахів, у гарному настрої, і на піку радості десь із глибин землі лунає тихий-притихий сигнал, дзвінок із стародавнього минулого... Так, приблизно так і було. Тяжкі кроки під порожню какофонію металошукача. З думками, нафіга я сюди приперся, знову жменя шмурдяка і даремно витрачені бензин і час.
 
4. Відро на глибині 60 см. Скажімо відразу, його можна "вловити", і не обов'язково раптом, а цілком нормально – будь-яким металошукачем з котушкою від 9 дюймів. Потрібно тільки дійти до місця, де цей артефакт розташувався. Мідний сплав та його розмір гарантують приємний сигнал.
 
5. Він "розлючено" копав яму глибиною 60 см? Він чим копав? Викруткою? Дитячим совком? До речі, це не жарт. Зустріти закордонного копача з викруткою (і більше ніякого іншого інструменту для копання), це нормально.
 
6. Що схоже на нас, то це "вболівальники". Варто зависнути над ямою хвилин на 15, і всі, хто були на полі (знайомі і ні), по спіралі потягнуться до вас. І експертні думки будуть такими ж – "ні, це звичайна хуторщина", "однозначно царі, князями не пахне", "ти дивися на патину, мінімум скіфи", "на 50% Рим".
 
7. Це був копацький джекпот. Вирішив Кріс його витратити на новий фотоапарат та побалувати родину, немає питань. Нехай хоч у карти програє, його право. Ми у світі металошукачів багато-багато років, і відкриємо один секрет... Найприкольніше в мега знахідці не вартість, а дорога якою ви йшли до неї.




 


поділитися


Теги статті

Відгуки
Відгуки відсутні

Залишити свій відгук
Залишити свій відгук про цю статтю

`
* Антиспам
введіть словоlopata


    Рекомендовані статті

      Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.

      Робота з металошукачем у зимовий період завдання нелегке. Для досягнення хорошого результату в копі в цей період одного ентузіазму недостатньо, потрібно освоїти техніку проведення пошукових робіт в зимовий період з дотриманням деяких правил і підібрати відповідне спорядження.

      За всю історію пошуків скарбів було знайдено чимало цікавих і цінних знахідок: рідкісних монет, казково дорогих скарбів, рідкісних історичних реліквій. Однак щоразу поряд із цінностями їм доводиться викопувати не такі видатні об'єкти, а іноді вигляд цих знахідок викликає подив і навіть страх.

      Розробляти свою власну тактику пошуку кожен пошуковик намагається індивідуально, але з урахуванням досвіду колег і прислухаючись до порад досвідчених шукачів скарбів. Як відомо, саме системний та добре продуманий пошук дає найкращі результати. Тому, щоб грамотно підготуватися до копа, найкраще розбити план підготовки на етапи і на кожному рівні провести всі необхідні дії.

      Бувають дні, коли цілеспрямований пошук можна замінити звичайною прогулянкою з металошукачем у довільному напрямку. Часом така зміна тактики просто необхідна, вона дозволяє розслабитися на деякий час, підняти настрій та покращити свої навички. Але навіть у такому темпі прогулянки можна отримати максимум віддачі, якщо правильно розпорядитися можливостями свого металошукача.

      Щороку перед шукачами скарбів виникає дилема – копати чи не копати із зимової погоди. Як відомо, мінусова температура навколишнього середовища не цілком сприятливо позначається на роботі будь-якої техніки і багато виробників не рекомендують використовувати металошукачі, коли за вікном нижче за нуль. Однак, знаючи як правильно користуватися пошуковою технікою, можна трохи обійти ці правила і продовжити займатися своєю улюбленою справою навіть у зимову погоду. Звичайно, йдеться не про 20-градусні морози, а про невелике зниження температури до мінус 5-7С.

      Безумовно, маючи у своєму арсеналі хороший металошукач, кожен хоче випробувати його в різних умовах, тим більше що місць для шукання скарбів безліч. Однак з настанням сильних холодів не кожна пошукова система витримує пошук на відкритому повітрі, та й пошукова техніка не дуже любить температурних перепадів, якщо звичайно це не всепогодний дорогий детектор, які не боїться ні крутих морозів, ні виснажливої спеки. Тому в холодну пору року більшість шукачів скарбів намагається знайти місця з більш комфортними умовами, такі як покинуті села. Основний об'єкт пошуку в такому місці - це старе горище, яке в часи проживання людей було заповнене вщент різними старовинними речами.

      Основна функція металодетектора полягає у розпізнаванні металевих предметів, причому будь-яких. Для цього використовується стандартний режим «Всі метали», при якому реагує прилад на будь-який предмет, що містить метал. Це зручно і корисно для знаходження великих об'єктів, таких як різні комунікації або військові реліквії, але головна мета шукання скарбів у знаходженні цінних предметів, які можуть стати об'єктом колекціонування або засобом отримання прибутку, і це в основному це невеликі цілі з благородних металів, які досить складно розпізнати.

(093) 433-11-28
(098) 317-90-33
(050) 817-56-54
Головний офіс: м. Київ,
просп. Любомира Гузара 20А
Пн-Пт: 09:00-18:00.
Сб: 10:00-14:00,
Нд: вихідний.
  • У нашому магазині можете підібрати металошукач у харкові, а також купити металошукач у харкові з доставкою по Україні.
  • У нас вигідні ціни на mars gauss md, тому поспішайте підібрати собі nel storm та купити за найкращою ціною
  • Як швидко підібрати металошукач гаррет 250, а також металошукач fisher f44 - ціни на металодетектори в наявності дивіться на сайті.
  • Пропонуємо підібрати нокта легенда або terra pro ціна здивує всіх.
  • Для любителів пригод та шукачів скарбу можна замовити xpointer max та асе 250 купити - найкращий асортимент в Україні.
Спеціалізований магазин металошукачів Лопата. Автор: Ярослав Колесніков. При використанні матеріалів сайту вказуйте джерело. Україна, Київ, 2006-2024.