Просто так блукати полями в надії знайти скарб або розсип монет вважається малоефективним способом шукання скарбів, хоча більшість шукачів скарбів саме так і роблять. Досвідчені пошукові системи знають, що чим краще підготуватися до походу, тим вище буде результат і менше часу витрачено на пошук перспективної ділянки. Для того, щоб правильно розпланувати свій пошук, потрібно витратити деякий час на теоретичну підготовку, а саме дослідження старих карт, пошук інформації про покинуті поселення, а можливо опитування місцевих старожил на предмет розташування старовинних доріг та місць скупчення людей.
Для правильного планування маршруту потрібно знати місця, де за старих часів найчастіше люди втрачали монети. Найлюднішими місцями за старих часів були церкви, заїжджі двори та торгові майданчики , тобто всі місця, де жителі могли давати і отримувати гроші, і часто втрачати їх. Масові гуляння, що проводяться за старих часів, також були популярним джерелом не тільки веселощів, але випадково упущених монет. Під час ігор та інших забав люди активно рухалися та природно втрачали гроші, які швидко затоптувались натовпом, тому навколо таких місць можна знайти поклади втрачених монет.
У церквах під час весілля був звичай обсипати молодих монетами, тому майданчики навколо культових споруд досить густо усіяні монетами різних періодів. Навколо стін монастирів влаштовувалися хресні ходи, в процесі яких також могли бути втрачені гроші. Крім того, на в'їзді в місто кожен мав заплатити певну суму, тому в місцях, де раніше була розташована міська брама, є висока ймовірність виявити монети.
Для пошуку в подібних місцях достатньо універсального ґрунтового металодетектора із середнім рівнем дискримінації, проте котушку краще вибирати підвищеної чутливості, невеликого діаметру чи еліпсоподібної форми. Так буде легше маневрувати між старими фундаментами будинків та обгинати перешкоди. Однак якщо поселення занадто давнє, то ключовою характеристикою металошукача буде глибина виявлення, тому що реліквії та монети можуть залягати на великій глибині, тому для таких випадків більше підійде велика котушка DD-конфігурації.
Але люди жили не одному місці і часто переміщалися у різних справах, тому для ефективного пошуку монет обстеження старовинних доріг також потрібне як пошук у місцях колишніх поселень. Мандрівники пересувалися пішки або на возах, часто зупинялися для перепочинку, ночівлі, і в таких місцях могли втрачати свої заощадження. Якщо слідувати з металошукачам цими шляхами, то перш за все варто звертати увагу на великі дерева, зручні поглиблення, печери, які могли використовуватися для відпочинку.
Старовинні мости, переправи та броди – це перешкоди на шляху мандрівних людей, які долали зусилля, в результаті яких могли загубитися цінні речі, але шукати цінності потрібно нижче за течією, куди вони прибивались. Для пошуку на мілководді та в місцях підвищеної вологості краще вибирати металошукачі-«амфібії», які можна занурювати на глибину до трьох метрів. Але якщо немає такої можливості, то обстежити узбережжя можна і звичайним металошукачем з водонепроникною котушкою, але при цьому уникати потрапляння води до блоку управління.
Часом при пошуку золота, срібла, міді і алюмінію, можна зіткнутися з таким явищем, як цілі, що важко розпізнаються при металошуканні. Як працювати з такими цілями читайте в іншій нашій статті.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.