Кожен новий рік приносить подарунки не лише дітям, а й любителям пошуку скарбів, у вигляді нових моделей металошукачів, корисних аксесуарів та оригінальних рішень. За прогнозами 2018 рік буде не менш врожайним на новинки, ніж попередні періоди, оскільки виробники постійно анонсують нововведення, інноваційний прилад, унікальна пошукова котушка або передова технологія, здатна здійснити революцію в металошуку. Періодично з'являється інформація про такі новинки, а чи вони реальністю покаже наступний рік.
Серед найочікуваніших моделей металошукачів, мабуть, можна виділити новий детектор від компанії XP під назвою Q-Mond , який має всі шанси потіснити популярні моделі за рахунок досконалішої роботи бездротової технології. За заявкою виробника прилад легко підключатиметься до смартфону, через який можна буде просто контролювати металошукач і обмінюватися потрібною інформацією. Абсолютно нова карбонова штанга кардинально відрізнятиметься від стандартних конструкцій і сприятиме більш легкій та комфортній експлуатації.
Компанія White's Electronics планує випустити оновлену версію металодетектора Whites MX Maxxx , що вже з'явився в поточному році, з робочою частотою 12 кГц. Прилад буде використовувати технологію індукційного балансу BFO, що, можливо, спростить управління і трохи знизить вартість приладу. Однак викликає сумнів доцільність використання батарей типу C, які хоч і продовжують час експлуатації детектора, але водночас обтяжують його за рахунок ваги та об'ємної форми.
Іменитим виробникам не поступаються компанії, що динамічно розвиваються, у виробництві металошукачів, які намагаються догодити шукачам скарбів, випускаючи доступні за ціною детектори, але з претензією на висококласні прилади. До них відносяться турецька фірма Nokta Metal Detectors , яка випускає пошукові прилади для найширшого кола пошукових завдань. У її арсеналі новинок новий підводний детектор Makro Racer 3 та багаточастотник Nokta Impact 2, здатний відкрити нові горизонти пошуку будь-яких цілей, від монет та реліквій до пляжних знахідок та золотих самородків.
Не відстають і російські виробники, такі як компанія АКА , яка анонсувала у 2018 році новий двочастотний металошукач AKA Intronik STF. Прилад працює на низькій 3,5 кГц та високій частоті 14 кГц одночасно, що дозволяє виявляти як великі, так і дрібні об'єкти на великій глибині. Однак до недоліків нового детектора можна віднести певну громіздкість і високу вартість. Інша новинка 2018 року від цього виробника – п'ятидюймова котушка AKA, яка заточена на пошук найдрібніших предметів та центрування знахідок.
Новий комплект для бездротових навушників Quest Wire-Free WTX повинен з'явитися наступного року. Він працює з більшістю металошукачів, у тому числі з нестандартними роз'ємами. Бездротовий передавач можна придбати окремо та використовувати з ним будь-які навушники. Його можна закріпити в будь-якому місці, наприклад, на штанзі металодетектора або області підлокітника. Такий пристрій вкрай корисний у стиснених умовах, де висока ймовірність заплутатися у проводах.
Новими технологіями щорічно радує шукачів скарбів компанія Minelab, яка планує в новому році випустити прилади з генератором магнітного поля. Інженери-розробники анонсують абсолютно новий принцип виявлення пошукових цілей, який, швидше за все, зробить революцію в галузі дискримінації металів. Однак про цю розробку відомо досить давно, і чи з'явиться вона у 2018 році, покаже час.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
Нещодавно компанія Minelab випустила три нових детектори в серії компактних металодетекторів Go-Find, моделі Go-Find 22, Go-Find 44, Go-Find 66 відповідно, які повинні замінити попередні моделі. Чим вони відрізняються від Go-Find 20-40-60 і які переваги мають читаємо у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Робота з металошукачем у зимовий період завдання нелегке. Для досягнення хорошого результату в копі в цей період одного ентузіазму недостатньо, потрібно освоїти техніку проведення пошукових робіт в зимовий період з дотриманням деяких правил і підібрати відповідне спорядження.
Досвідчені шукачі скарбів знають безліч секретів і хитрощів пошуку, а так само добре розбираються в здібностях свого металошукача, що допомагають зробити пошук максимально ефективним. Але крім вивчення всіх можливостей металошукача та застосування їх на практиці результату може сприяти зміна та удосконалення самої тактики пошуку.
Мініатюрний і компактний пошуковий прилад під назвою «пінпоінтер» вже давно став невід'ємною частиною спорядження сучасного шукача скарбів. Серед найбільш популярних портативних металодетекторів, які досить довго існують на ринку піпоінтерів, варто виділити Garrett Pro-Pointer.
Не для кого не секрет, що маючи навіть бюджетний металошукач зі стандартним набором функцій можна досягти неймовірних результатів, завдяки грамотному використанню приладу та уникнення типових помилок, які іноді припускаються навіть досвідчені користувачі. А ось яких найчастіших помилок припускаються пошукові системи, читай у статті.