У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Однак для шукача скарбів постає серйозне питання, а чи дозволено металопошук у цьому регіоні, і чи буде безпечно шукати скарби в невідомому місці. Якщо пошук з детектором заборонено, то транспортування обладнання буде марною тратою грошей та зусиль, а враження зіпсовані, тому краще заздалегідь поцікавитись про подібні заборони.
Найлояльніші закони до шукачів скарбів існують на батьківщині металодетекторів — США, де пошуки можна проводити без будь-яких обмежень. Однак на території приватної власності можуть виникнути проблеми, оскільки в Америці шанують права власників і за несанкціоноване вторгнення можна отримати покарання, тому краще оминати приватні володіння або спробувати домовитися про дозвіл з власником. Такі самі закони діють на батьківщині металошукачів Minelab – в Австралії. Пошук тут нічим не обмежений, хоча порівняно з іншими континентами кількість цінних знахідок тут не дуже вражає, але це рай для золотошукачів, оскільки Австралія багата на золотоносні родовища.
Більшість європейських країн або забороняють пошук з металошукачем, або запроваджують суворі обмеження, особливо це стосується історичних місць, які в Європі зустрічаються на кожному кроці. Найлояльнішою до шукачів скарбів європейською країною є Великобританія, але для пошуку історичних реліквій потрібен дозвіл, хоча його досить легко отримати. До того ж, якщо знахідка має історичну цінність, то її можна продати прямо на місці, британські музеї.
користуються пріоритетом для придбання реліквій. Наступні за лояльністю до любителів скарбів країни в Європі – це Польща та Франція, де на пошук в історичних місцях також потрібно отримати дозвіл.
Єдине місце в Європі, де немає жодних обмежень на металопошук – один із Канарських островів Тенеріфе. Однак не все так сумно для шукачів скарбів, у багатьох країнах, у тому числі європейських дозволений пляжний пошук. Багато готелів вітають таку розвагу, але найчастіше потрібно отримати дозвіл адміністрації та бажано письмово, щоб уникнути конфіскації приладу. У деякі країни навіть заборонено ввозити металошукачі, не те що проводити пошуки. До таких держав належать Йорданія, а щоб провезти детектор до Єгипту та Туреччини потрібен спеціальний дозвіл. Досвідчені шукачі скарбів у таких випадках пускаються на хитрощі, розбираючи детектор на частини, щоб було незрозуміло, що це за прилад.
Більшість бідних країн в Азії, Африці та Америці дозволяють шукачам скарбів займатися своєю улюбленою справою, проте там існує інший ризик. Ця розвага збирає багато цікавих місцевих жителів, які супроводжують шукача скарбів по п'ятах. Мало того, що не дуже приємно проводити пошуки в суспільстві підлітків і нав'язливих дорослих, такі підходи можуть закінчитися в поліції, якщо комусь з місцевих не сподобається ваша поведінка. Але з іншого боку можна пошукати безлюдніші місця, де пощастить більше. Серед малозабезпечених країн виняток становить лише Куба, яка, незважаючи на свою тотальну бідність, повністю заборонила пошук з металошукачем.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
Пошуком можна займатися за будь-якої погоди, навіть зливи не перешкода. Але, мабуть, не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Після тривалої перерви в зимовий період, дуже хочеться, якнайшвидше взяти в руки рідний металошукач і поринути у улюблене заняття, але чи варто так поспішати і розпочинати пошуки, доки не зійде весь сніг?
У червні хочеться довше залишатися на природі далеко від побутової та офісної метушні, особливо враховуючи, що це найдовші світлові дні на рік і проводити пошукові роботи можна нескінченно довго, незважаючи на погоду та ступінь освітлення. Але для таких тривалих походів необхідно брати з собою не тільки напої, що вгамовують спрагу, але й запас продовольства.