Як часто з вами таке траплялося? Тільки-но вийшли в поле з металодетектором, як звідкись набігли хмари і ринув проливний дощ. Напевно, найчастіше таке відбувалося у весняний період. І тут не посперечаєшся, адже цей період відрізняється не тільки комфортною погодою, а й раптовими дощами та грозами, але ж влітку, гроза та дощ теж не рідкісне явище. Техніку безпеки знаходження на відкритій місцевості з металевим приладом при грозі знають усі пошукові системи, але не кожен знає, що подібні погодні умови можуть зіграти на руку, особливо тим, хто полює на золото. Сильний дощ здатний вимивати золоті самородки із ґрунту, до того ж сильно роз'їдаючи землю, потоки води спричиняють ерозію ґрунту, таким чином, оголюючи та вимиваючи цінні знахідки.
Початківці шукачі скарбів іноді роблять помилкові кроки, помилково думаючи, що якщо з першого разу не вдалося нічого знайти, то ця ділянка безперспективна. Однак часом достатньо дочекатися сильних злив і повторити обстеження, можливо після негоди з'являться шанси виявити щось цікаве. Злива оголює ґрунт, а потоки води переміщують дрібні цілі, виносячи їх на поверхню землі. Багато пошукових систем вважають дощ гарною прикметою, яка приносить більше знахідок на копі, до того ж у вологій землі сигнали чутні чіткіше. Також м'яку землю, зволожену дощем легше копати, проте очищення обладнання буде трохи важче через бруду, але закоханих у свою справу копачів це навряд чи зупинить.
Кладопоиск після дощів, особливо весняних, може принести несподівані сюрпризи, причому із завданням впоратися навіть простий бюджетний металошукач, такий як Garrett АСЕ 150 або його вдосконалені версії Garrett ACE 250 і 200i . Такі детектори вимагають мінімум налаштувань та навичок, достатньо включити прилад і можна повністю довіритись його здібностям. Щоб збільшити площу сканування можна замінити стандартну штатну котушку більшим датчиком, тоді збільшиться і швидкість обстеження ділянок. Маленька котушка допоможе більш точно встановити позицію мети та безпечно витягти її з вологої землі, оскільки детектор точно знатиме її місцезнаходження.
Ще одне природне явище здатне полегшити роботу шукачів скарбів – це повені, на відміну від місцевих жителів, для яких це є малоприємною подією. Бурхливі потоки знімають верхній шар ґрунту з ділянок, залитих водою, і разом із корінням, гілками та іншим сміттям виносять на поверхню все, що приховано під землею в суху погоду.
Тому завжди потрібно використовувати такі ситуації на свою користь і не втрачати можливості обстежити околиці після повені. Інструментарій для пошуку в таких умовах повинен відповідати пошуку у вологих умовах, а спорядження доповнювати вологозахищені аксесуари для металодетектора та водонепроникну.
Для когось пляж це тільки зона відпочинку, а для деяких це майданчик для хобі та невичерпне джерело цінних знахідок, оскільки туристи не втомлюються втрачати свої речі, і протягом сезону на пляжах накопичується величезна кількість різноманітних предметів, у тому числі ювелірні прикраси. Однак перш ніж розпочати пляжний пошук, варто його спланувати.
Аналіз стану ґрунту має важливе значення в процесі металопошуку, тому що ідеально чистих ґрунтів не існує і будь-який елемент чи характеристика впливають на якість сигналів від пошукової котушки. Мінералізація ґрунту, каміння, залізо у ґрунті та багато іншого знижує результативність пошуку у разі, якщо не вживати жодних заходів щодо боротьби з мінералізацією ґрунту.
Навіть найпросунутіші моделі металодетекторів не завжди можуть впоратися з виникненням хибних сигналів, особливо на ділянках з високим рівнем наявності металосміття. Насамперед, такі перешкоди створюють металеві пробки від алкогольних та безалкогольних напоїв, які зустрічаються повсюдно, тим самим створюють додаткові труднощі для шукачів скарбів.
У сезон відпусток саме час вирушити зі своїм металошукачем у далеку подорож, яка може принести безліч цікавих відкриттів не тільки як туристичний об'єкт, а й у вигляді дивовижних знахідок з інших країн. Але щоб не потрапити в халепу потрібно знати, де пошук з металошукачем дозволено, а де навіть ввозити прилад категорично заборонено.
Зазвичай горщики та інші предмети домашнього начиння, у яких зберігалися скарби, розбивалися, отже вміст скарбів розсіювався землі, поступово перетворюючись на розсип. Нерідко закопані скарби виявлялися біля сільськогосподарських угідь, і після обробки полів машинами, монети розсіювалися на великій площі. Виявити такий розсип монет або дорогоцінних прикрас – велика удача для шукача скарбів. А ось як розпізнати та витягти таку знахідку читай у статті.
Монетний пошук - один з найпопулярніших видів шукання скарбів, оскільки старовинні монети є найпоширенішими знахідками на копі, їх зручно колекціонувати і, за бажання, можна легко продати або обміняти на спеціалізованих майданчиках.
Погодні умови значно впливають на роботу металошукача і проведення пошукових робіт в цілому, оскільки від стану пошукової техніки залежить як процес, так і результат пошуку. Однак, підібравши якісне спорядження і захистивши себе і прилад, шукач скарбів може продовжувати займатися своєю улюбленою справою навіть у погану погоду.
Після тривалої перерви в зимовий період, дуже хочеться, якнайшвидше взяти в руки рідний металошукач і поринути у улюблене заняття, але чи варто так поспішати і розпочинати пошуки, доки не зійде весь сніг?